Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Milletvekili ve HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Siirt’ten Seslendi

Halk buluşması etkinliğinde hemşerilerimizle buluşan HEDEP Eş Genel Başkanı ve Siirt Milletvekili Bakırhan, ‘ikinci yüzyılı Kürt meselesinin de çözüldüğü bir yüzyıla dönüştürelim’ dedi.

Halk buluşması etkinliğinde hemşerilerimizle

HEDEP Siirt il yönetiminin parti binası önünde düzenlediği halk buluşması etkinliğine Siirt milletvekili ve HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, HEDEP Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş, HEDEP İstanbul Milletvekili Celal Fırat, HEDEP İstanbul Milletvekili Çiçek Otlu ve parti yönetimi katılırken, HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “Cumhuriyetin birinci yüzyılı demokrasisiz geçti. Cumhuriyetin birinci yüzyılında Kürtlerin hak, hukuk ve talepleri kabul edilmedi” dedi.

“İkinci yüzyılı Kürt meselesinin çözüldüğü bir yüzyıla dönüştürelim” diye konuşan Bakırhan: “Hak istedik direndik, katledildik, içeri atıldık, sürgün edildik. Yüzyıldır bu sorunu çözmeyen sisteme, ikinci yüzyılı Kürt meselesinin de çözüldüğü bir yüzyıla dönüştürelim dedik ve bunun için çabalıyoruz. Ancak maalesef Kürt düşmanı iktidar ve onun küçük ortağı MHP hala; Hepimiz, tekiz, Türk’üz safsatalarıyla halkımıza hakaret etmeye çalışıyor” diye konuştu.

“Bütçenizi emekçiye ve yoksula harcamak için bu ülkede barışın ve huzurun sağlanması için Kürt meselesini çözelim” diyen Bakırhan, konuşmasının devamında; “İktidara, devlet aklına Siirt’ten seslenmek istiyoruz. Bütçenizi emekçiye ve yoksula harcamak için, bu ülkede barışın ve huzurun sağlanması için, Kürt meselesini çözelim. Kürt meselesi artık ötelenecek, ertelenecek, yok sayılacak bir mesele değildir. Kürt meselesini Bahçeli’nin aklıyla çözemezsiniz. Bahçeli, ateşe benzinle giden bir insandır. Krizlerden, ölümlerden ırkçılıkla, milliyetçilikle kendisini yaşatan bir zihniyetin sahibidir. Bu ırkçı ve milliyetçi zihniyeti terk etmenin zamanının geldiğini belirtmek istiyoruz. Bu topraklar yeterince kan gördü ve yeterince can verdik. Yeterince kavga edildi, bir yüz yılı daha kavgayla demokrasisiz, Kürt meselesinin çözülmediği bir biçimde geçirmeyelim. Kürtlere de yazık Türklere de  diyerek sözlerini noktaladı.”