REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT TANITIM GÜNLERİNİN ARDINDAN NOTLAR (3)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT TANITIM GÜNLERİNİN ARDINDAN NOTLAR (3)
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
6 views
26 Ekim 2017 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İki günden beri İstanbul’da düzenlenen Siirt Tanıtım Günlerini ele alıyoruz. Bugünde, bu önemli konuya devam ediyoruz. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine gelince, günümüzde en hızlı gelişen turizm dallarından birisinin de  sağlık turizmi olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu kurumun neden katılması gerektiği daha iyi anlaşılıyor. Bu gün hepimiz biliyoruz ki, Allah göstermesin ama kanser, ağır kalp vakaları gibi ağır hastalıklar dışındaki hastalıkların tedavilerini Siirt’te  yapmak çok daha kolay ucuz ve rahattır. Sağlıkta hizmete erişimde Siirt büyük illere oranla çok daha avantajlı durumda. Nitekim bunu bilen il dışındaki bazı hemşerilerimiz tedavilerini ve küçük ile orta ölçekli ameliyatlarını burada yaptırmaya başladılar. Bunların sayıları neden artmasın? Bunu sağlamakta ancak bu tür tanıtımlarla sağlanabilir. O nedenle Genel Sekreter uzman Doktor Fikret Can başkanlığında bir ekip tarafından bu kurumun temsil edilmesi yerindeydi.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğü de açtığı geniş bir stantta  çalışmalarını ziyaretçilere anlattılar. Özellikle yabancı öğrencilerin tercih ettikleri bir üniversite haline gelmeye başlayan üniversitemiz bu tanıtım günlerini bir fırsat olarak kabul etti. Özellikle stantlarda Türkçe bilen Burundili bir zenci öğrencinin görevlendirilmesi  yararlı oldu.Üniversite olmasaydı, Siirt Battaniyesi unutulmuştu. Getirdikleri tezgahta battaniye dokuyarak bu alandaki eksiği kapattılar. Zaten unutulmaya başlanan bu güzelim el sanatımızı hiç değilse, bu tür etkinliklerde sergileyerek daha uzun süre yaşamasını sağlayalım.

İlçe kaymakamlıkları ve belediyeleri tarafından açılan stantlarda ürünler en güzel bir şekilde sergilendi. İkramlar yapıldı. Görevlerinin bilincinde olan personel ilçelerine ilişkin olarak  sorulan soruları en güzel bir şekilde cevaplandırdılar.

Bir de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı standı vardı. Bu stantta iki personel görevliydi. Ama adeta  on kişinin yapabileceği işi yaptılar. Kaan Özer ve Mutlu Bulgaz’dan oluşan ekip, sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar hem getirdikleri bal, fıstık, menengiç kahvesi gibi ürünlerin ikramlarını yaptılar ve hem de yatırımcıların Siirt’teki yatırım imkanları konusunda ziyaretçilerin  sorularını yanıtladılar.

Gözler, bu etkinlikte  bazı kurum ve kuruluşları da aradı. Bunların başında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanlığı geliyor. Özellikle birliğin, artık bu alanda aktif olarak görev alması gerekiyor. Çünkü gurur duyduğumuz, fıstık, bal, nar ve özellikle battaniye gibi ürünlerimizin önemli bir bölümü, bu birliğe üye olan esnaflar tarafından pazarlanıyor.

Bu konuyu ele almaya yarında devam edeceğiz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.