REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT TANITIM GÜNLERİNİN ARDINDAN NOTLAR (4)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT TANITIM GÜNLERİNİN ARDINDAN NOTLAR (4)
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
30 views
27 Ekim 2017 - 12:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İstanbul Yenikapı da düzenlenen Siirt Tanıtım Günlerinden notlarımızı aktarmaya devam ediyoruz. Etkinlikleri beş gün boyunca, on binlerce insan ziyaret ettiğini belirtmiştim. Bunların profiline baktığımızda hemen her kesimden insanın bulunduğunu görüyoruz.

İstanbul Yenikapı da düzenlenen Siirt Tanıtım Günlerinden notlarımızı aktarmaya devam ediyoruz. Etkinlikleri beş gün boyunca, on binlerce insan ziyaret ettiğini belirtmiştim. Bunların profiline baktığımızda hemen her kesimden insanın bulunduğunu görüyoruz. Çocuğundan gencine ve yaşlısına, sokaktaki sade vatandaştan, hemşerimiz Emine Erdoğan hanımefendiye kadar her kesimden insan vardı.  Yine Siirtli gazeteci yazar Aynur Ayaz, modacı, kendine has stili ile  ülkemizin tanıdığı isim hemşerimiz Nur Yerlitaş’ı da saymak mümkün.

Etkinlikler boyunca  neredeyse orada sürekli kalanlar arasında başta Valimiz Ali Fuat Atik ve Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’ı, Milletvekilimiz Prof. Dr.Yasin Aktay’ı, Vali Yardımcısı ve Tillo Kaymakamı Yunus Koç, Şirvan Kaymakamı  Haktan Gökçekuyu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Güven Kuzu, AK Parti il Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’nu ve burada tek-tek adlarını yazamadığımız onlarca görevliden bahsetmek mümkün.

Tabii ki burada mutlaka  unuttuklarım da var, onlardan da özür diliyorum. Yine hemşerilerimiz Ethem Sancak, belediyecilikte  uzman bir isim Nurettin Ertemel, Fatih AK Parti ilçe başkanı Ahmet Hamdi Görk, iş adamı Suat Sancak’ta etkinlikleri ziyaret eden ve benim gözüme ilişen isimlerden. Bunların yanı sıra AK Parti İstanbul il başkanı Selim Temurci ve bazı ilçe belediye başkanları da tanıtım günlerini ziyaret ettiler.

Tanıtım günleri kendi formatı içerisinde çok başarılı geçti. Ağırlıklı olarak Siirtli hemşerilerimiz bile olsa on binlerce insan bu tanıtım günlerini ziyaret ettiler. İlimizle ilgili sevgilerini pekiştirdiler, akraba ve dostlarıyla buluşup hasret giderdiler. Siirtle ilgili bağı kopmuş veya sosyal medyada bununla ilgili bir çok eleştiri yapılıyor. Elbette her şeyin daha iyi daha güzeli olabilir. Ancak bir şeyi eleştirirken, hangi şartlar altında gerçekleştirildiğini de bilmek gerekiyor. Bu etkinliği düzenleyen Siirt Vakfının imkanları nelerdir? Personel durumu nedir, bütçesi nedir? Bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmakta yarar vardır.

Özetlemek gerekirse, iyi niyetle yola çıkılmış bir etkinlikti ve başarılı geçti. Siirt, İstanbul’da görücüye çıktı ve beğenildi. Bundan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Yapılabilecek eleştiriler elbette vardır. Ancak bunlar iyinin daha iyisini isteme türünden eleştirilerdir. Siirt Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Uras ve Zakir Akdağ da bu etkinlikte önemli görevler ifa etiler. Bu etkinliğin düzenlenmesinde baş rolü oynayan Siirt Vakfının Genel Başkanı Zeki Akyüzlü, vakıf mütevelli heyeti ile  personelini, maddi ve manevi büyük katkılarda bulunan Valimiz Ali Fuat Atik’i, Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın ve bu önemli olayın isimsiz  bütün kahramanlarını kutluyorum. Bu tür tanıtım etkinlikleri ve bu etkinliklerde genel olarak yapılan yanlışlıklara da önümüzdeki günlerde değinmeyi planlıyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.