Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Tıp Fakültesi Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde staj eğitimi gören Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri için oryantasyon eğitimi programı düzenlendi. Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenen programa İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nihat Şındak ve rektör yardımcıları, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Dr.Çağdaş Kaynak, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.  

Siirt Eğitim ve Araştırma

İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömür, açılış konuşmasında; Tıp Fakültesinin önemine değinirken, gerek öğretim üyelerinin gerekse öğrencilerin imkanlarını en üst seviyeye çıkarmak için çalıştıklarını belirtti.

Dr. Ömür: “Diyarbakır topraklarından Prof.Dr.Gazi Yaşargil, Mardin topraklarından Prof.Dr.Aziz Sancar çıktıysa, Siirt’te neden yenileri çıkmasın? Bunu siz mesleğe yeni adım atacak meslektaşlarımızdan bekliyoruz” dedi.

Dr .Ömür, konuşmasını Siirt halkının gönlünde taht kurmuş olan eski tabiplerimizden başta müteveffa Dr.Vehip Arıkan olmak üzere, bütün hekimleri rahmet, minnet ve saygı ile anarak bitirdi.
Başhekim Dr.Çağdaş Kaynak, staj eğitimi gören doktor adaylarının daha iyi yetiştirilmesi için azami gayretin harcandığını söyledi.
Programda staj eğitimi ile ilgili bilgiler verildi ve öğrencilerle sohbet edildi.