Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Toplum Ruh Sağlığı Sergisi Göz Kamaştırdı (VİDEOLU HABER)

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak faaliyet gösteren Toplum Ruh Sağlığından destek alan hastaların ürettikleri resim, el işleri ve hediyelik eşyalardan oluşan sergi göz kamaştırdı.
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinde ki sergiden önce merkezi tanıtan bir tören düzenlendi.

Siirt Eğitim ve Araştırma

Törende merkez yöneticisi psikiyatri uzmanı Dr Ömer Özer ruhsal hastalıkların önemi, tedavi yöntemleri ve merkezde yüksek tedavi ile rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.Dr. Özer toplumun bu tip hastalara bakış açısını değiştirmesini istedi.
Siirt İl Sağlık Müdürü Dr Erol Emre Ömür konuşmasında Anayasanın 56 maddesinin devlete vatandaşların tedavisini öngördüğünü söyledi. Mevcut hastanenin fiziki olarak yetersiz olduğunu ve yeni hastane inşaatının yüzde 50 oranına ulaştığını belirten Dr. Ömür bu hastanenin kısa sürede hizmete girmesi ile birlikte tedavi hizmetlerinin daha kaliteli olarak verileceğini söyledi.
Vali Dr Kemal Kızılkaya da konuşmasında beden sağlığının yanı sıra ruh sağlığının da önemli olduğunu ifade etti.
Dr. Ömür, Dr. Kızılkayaya hastaların eseri olan bir tablo takdim etti.
Törenin ardından Vali Kızılkaya, eşi Nurten Kızılkaya, Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Sağlık Müdürü Dr Ömür, başhekim Dr. Çağdaş Kaynak tarafından serginin açılışı yapıldı ve sergilenen eserler incelendi.