Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof.Dr.Ali Akgül, “Türkiye’nin En İyi Matematik Bilim İnsanları Listesinde” Yer Aldı

Ülkemizde toplam 19 akademisyenin yer aldığı “Türkiye’nin En İyi Matematik Bilim İnsanları Listesinde”, Üniversitemiz Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Akgül yer alarak büyük bir başarı elde etti.

Ülkemizde toplam 19 akademisyenin
Türkiye’nin En İyi Matematik Bilim İnsanları Listesi, matematik alanındaki en iyi akademisyenleri research.com ( https://research.com/scientists-rankings/mathematics/tr ) adresinde sıralandı. Sıralamanın 3. baskısı OpenAlex ve CrossRef gibi çeşitli veri kaynaklarından birleştirilmiş veriler kullanılarak oluşturuldu. Alıntıya dayalı ölçümlerin geliştirilmesine yönelik bibliyometrik veriler 21.11.2023 tarihinde toplandı. Sıralamadaki konum, yalnızca incelenen bir disiplin için yayınları ve alıntı ölçümlerini hesaba katan araştırmacının D-indeksine (Disiplin H-indeksi) dayanılarak oluşturuldu.
Bu önemli başarıyı elde eden Üniversitemiz akademisyenlerinden Prof. Dr. Ali Akgül’ü makamında ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, “Üniversitemizin akademik başarılarına bir yenisinin eklenmiş olmasının sevincini yaşıyoruz. Meslektaşım Prof. Dr. Ali Akgül, Üniversitemizi kendi alanında başarı ile temsil eden akademisyenlerimizdendir. Başarılarını yakından takip ediyoruz ve başarının tesadüf olmadığını biliyoruz. Almış olduğu bu derece ile bizleri mutlu etmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.
Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak’a teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Ali Akgül ise “Huzurlu bir ortamda çalışınca üretkenliğimizi de ortaya çıkarabiliyoruz. Bize bu huzurlu ortamı sağlayan ve üretkenliğimizi destekleyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak olmak üzere üst yönetimimize teşekkür ediyorum.” dedi.