Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Şındak İkamet İzni İş Birliği Protokolü İmza Törenine Katıldı

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat ŞINDAK İçişleri Bakanlığında düzenlenen Uluslararası Öğrencilerin İkamet İzni Başvurularına İlişkin İş Birliği Protokolü imza törenine katıldı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında uluslararası öğrencilerin ikamet ve vize işlemlerinin hızlı ve kolay yürütülmesini sağlayacak Uluslararası Öğrencilerin İkamet İzni Başvurularına İlişkin İş Birliği Protokolü imzalandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar İş Birliği Protokolü kapsamında yaptıkları konuşmalarında: Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar: “Amacımız, ülkemizi yükseköğrenim için tercih ederek, dünyanın birçok farklı yerinden gelen uluslararası öğrencilerimizin, ülkemizin misafirperverlik anlayışına uygun olarak, güvenli ve usulüne uygun seri yöntemlerle hukuki durumlarına ilişkin belgeleri almalarıdır.”

İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Bu protokol iş akışındaki bürokratik işlemleri en aza indirecektir. Protokolle uluslararası öğrencilerin ikamet izni başvuru süreçlerinde İçişleri Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurumları arasındaki iş birliği artırılacaktır.” İfadeleri kullandı.

Konuşmaların ardından Bakan Yerlikaya ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, Uluslararası Öğrencilerin İkamet İzni Başvurularına İlişkin İş Birliği Protokolü’ne imza attı.