Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT VALİ YARDIMCILIĞINA ATANAN DADAY KAYMAKAMI MEHMET SERT, GÖREVE BAŞLADI

Kastamonu/Daday Kaymakamlığından, Siirt Vali

Kastamonu/Daday Kaymakamlığından, Siirt Vali Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Sert görevine başladı. 12 Ağustos 2022 tarih ve 31921 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2022/392 sayılı kararnamesi ile Siirt Vali Yardımcılığına atanan Vali Yardımcısı Mehmet Sert,  22 Ağustos 2022 tarihinde görevine başladı. Yeni Vali Yardımcımıza görevinde başarılar diliyoruz.

VALİ YARDIMCISI MEHMET SERT’İN ÖZGEÇMİŞİ;

Mersin’in Mut ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini burada tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu.

T.C. Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı unvanı ile memuriyet deneyimi kazandı. 2017 yılında yapılan T.C. İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını Türkiye birincisi olarak kazanarak, 2018 yılında Balıkesir Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırası ile Balıkesir ilinde il merkez stajını, Ankara ilimizin Kızılcahamam ilçesi ve Çanakkale ilimizin Ezine ilçelerinde Kaymakam refikliği stajını tamamlamasının ardından, Manisa ilimizin Köprübaşı ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Yine Manisa ilimizde mülkiye teftiş stajını tamamlamasının ardından yurtdışı dil eğitimi için İspanya’nın Madrid şehrinde bulundu.  Üniversidad Complutense’de Madrid’de altı ay süreli İspanyolca dil eğitim aldı. Bu süre zarfında dil eğitimin yanı sıra, İspanyol yönetim sistemi üzerine bir dizi araştırma faaliyetlerinde bulundu.

Vali Yardımcısı Sert, İçişleri Bakanlığının 11.09.2020 tarihli atama onayı ile Daday Kaymakamı olarak atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet Sert, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Haber:Yusuf Salih ARITÜRK