Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Valiliği’nden “Derneklerin Vermesi Gereken Beyanname” Hakkında Duyuru 

Dernekler 2023 yılı (01 Ocak-31 Aralık 2023) dönemine ait faaliyetlerini gelir-giderlerini ve dernek envanter bilgilerini içeren beyannamelerini ilçelerde Kaymakamlık İlçe Sivil Toplumla İlişkiler Şefliği, İl’de ise Valilik İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne vermeleri gerekmektedir.

Dernekler 2023 yılı (01

Derneklerin beyannamelerini 01 Ocak-30 Nisan 2024 tarihleri arasında vermemeleri durumunda idari para cezası ile cezalandırılmaları söz konusu olacaktır. Dernek beyannameleri internet üzerinden elektronik ortama aktarılacağından süresi içerisinde verilmiş olması zorunludur.

Ayrıca DERBİS kullanıcısı olup şifre almış olan dernekler beyanname formlarını DERBİS sistemine kendileri girecektir. DERBİS kullanıcı şifresi olmayan dernek başkanlarının İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünden DERBİS kullanıcı şifresi alması gerekmektedir.

Şubeler Mülki idare Amirliklerine verdikleri beyannamelerin bir örneğini Dernek Genel Merkezine de bildirmek zorundadır.

Dernekler boş beyanname formlarını İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün (www.siviltoplum.gov.tr) Internet sitesinden ücretsiz indirilebilecektir.

Kamu yararına çalışan dernekler ile bilanço usulüne göre defter tutan derneklerin DERBİS ortamında şifre ile giriş yapmaları zorunludur.

Vergi numarası olmayan derneklerin en kısa sürede alarak beyanname ibraz ederken vergi numaralarını yazmaları gerekmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın cezai duruma düşmemeleri için beyanname formlarını süresi içerisinde elektronik ortamda veya fiziki olarak vermeleri önemle duyurulur.

SİİRT VALİLİĞİ İL SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ