Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’in de Aralarında Bulunduğu İllerde “BOZDOĞAN 30” Operasyonları

Jandarma ve Emniyet teşkilatları tarafından Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-30” operasyonlarında örgüt üyesi şüpheliler  yakalandı. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden jandarmamız ve Polisimizle operasyonlar düzenlemekte. Terörle mücadele son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek.

Jandarma ve Emniyet teşkilatları

Cumhuriyet Başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde; İl Jandarma Komutanlıklarımızca Adıyaman, Ağrı, Aydın, Burdur, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, İstanbul, Kocaeli, Kilis, Osmaniye, Rize, Siirt, Şırnak, Tekirdağ ve Van’da; Emniyet Müdürlüklerimizce İstanbul, Mersin, Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Elazığ, İzmir, Kilis, Manisa, Mardin, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Van’da düzenlenen operasyonlarda; şüphelilerin; Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, Terör örgütüne üye olma ve Terör örgütüne yardım ve yataklık etme suçlarını işledikleri tespit edildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, İstihbarat ve TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu İstanbul merkezli Ankara ve Şanlıurfa’da düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin; Bölücü terör örgütünün “Basın Yapılanması” içerisinde faaliyet gösteren, Terör örgütüyle bağlantılı ve terör örgütü lehine yayın yapan haber sitelerinde faaliyet yürüterek propaganda içerikli program ve haberler yaptıkları, Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yatıkları ve Terör örgütünün basın komitesi içerisinde faaliyet yürüterek, örgüte yönelik yayın yapan kanallarda muhabirlik yaptıkları tespit edildi.

Mersin, Ankara, Antalya, Aydın, Denizli, Elazığ, İstanbul(2), İzmir, Kilis, Manisa, Mardin, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Van TEM Şube Müdürlüklerince yapılan operasyonlarda şüphelilerin; Nevruz etkinliklerine katılarak terör örgütünün propagandasını yaptıkları, 2022 yılı içerisinde ülkemize illegal yollardan geçtikleri tespit edilerek yakalanan terör örgütü mensuplarına ülkemize geçişleri sırasında yardım ettikleri, Geçmiş dönemlerde terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri ve Haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kayıtları bulundukları tespit edildi. Operasyonlar sonucu: Çok sayıda ruhsatsız tabancaya,  Av tüfeğine, Plastik el bombası ve çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu.