Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

SİİRT’İN DE BU TESİSE İHTİYACI VARDI!..

Cumhuriyet Halk Partisi Ekonomi Masası Direktörü Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık Hakkâri’de çeşitli temaslarda bulunurlarken, Hakkâri’deki işsizliğe dikkat çeken Arık, burada maden ve maden ocakları var ama adam tutmuş madeni işletmek için fabrikayı Siirt’e yapmış diyerek, dönemin bakanlarının çinko zenginleştirme tesislerinin Hakkâri’ye kurulacağının sözünü verdiğini hatırlatarak, bu sözlere rağmen İzabe tesisinin Siirt’te açılmasını eleştirdi.

Budak, sözlerinin devamında; “Çinko’yu zenginleştirme tesislerini Hakkâri’ye kuracağız dediler ama buradan alıp Cumhurbaşkanının eşinin memleketi Siirt’e taşıdılar, şimdi burada maden çıkıyor, buradan Siirt’e neden gidiyor? Niye burada kurmadınız, buranın gençlerinin de işe ihtiyacı var diyerek sözlerini noktaladı.

Budak’ın bu eleştirilerine anlam veremeyen birçok hemşerimiz, Türkiye’mizde 81 il bulunduğunu, ihtiyaç olan yerlerde bu tür tesislerin açılmasını isabetli bulduklarını ve Siirt’imizin de buna ihtiyaç duyan şehirlerden biri olduğunu, yapılan eleştiriyi ise doğru bulmadıklarını bulunduğumuz ortamlarda dile getiriyorlardı.

Birçok hemşerimizin yapılan eleştiriyi (ben de dahil olmak üzere) doğru bulmadıklarının altını çizerken, sayın Budak’a naçizane tavsiyem, her ilimizde birçok gencimizin işsiz olduğunu da göz önünde bulundurarak, hangi tesisin nerede açıldığına bakmaksızın, hangi illerde bu tür tesisler açılmasını sağlayabiliriz düşüncesi içerisine girip, tesisin Siirt’e kazandırılmasında büyük payı olan ilimiz eski milletvekillerinden Prof.Dr.Yasin Aktay’ı örnek alarak, aynı tesisin Hakkari ilimizde veya kurulabilecek başka illerde kurulmasına ön ayak olmasıdır.

Bu cümleden, İzabe tesisini Siirt’te kurarak birçok işsiz gencimize iş imkanı sağlayan ve Siirt ekonomisine önemli katkılarda bulunan hemşerimiz Fikret Baydarman’ı ve tesisin Siirt’imize kazandırılmasında büyük emeği ve payı olan Prof.Dr.Yasin Aktay’ı bir kez daha kutluyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER