Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

SİİRT’İN, GERİ KALIŞININ  SEBEBİNİ ANLATAN ANEKDOT!

Ne derece doğrudur bilinmez ama Siirt’in neden geri kaldığını anlatan bir anekdot vardır. Dilden dile günümüze kadar gelen bu anekdotu bugünkü yazımızda dile getirerek anımsatmak istedik. Anekdot şöyle:

Öyle anlatılır ki, dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’i ziyaret için Siirt’ten bir heyet Ankara’ya gitmiştir. Başbakanlık özel kalemde beklemeye alınan Siirt heyetinden daha önce başka illerin heyetleri de gelmiş, sıralarını beklemektedirler.

Heyetlerin listeleri geliş sırasına göre Başbakana sunulmuştur. Ama Başbakan kendisine en son sunulan Siirt heyetini en önce kabul eder. Bu durum, diğer illerden gelmiş olan heyetlerin gücenmelerine yol açar. Siirt heyeti, Başbakanı ziyaret edip 5-10 dakika kaldıktan sonra çıkar. Diğer heyetler, kabul edilmeye başlanır. Ancak, bu heyetlerde bulunan ziyaretçilerden biri Demirel’e söylemeden edemez:

-Sayın Başbakanım, biz Siirt heyetinden çok önce gelmiştik. Siz mi bizi daha sonraya aldınız, sekreteriniz mi! diyerek, daha önce geldikleri halde, daha sonra kabul edilmelerinden duyduğu rahatsızlığı dile getirince, Demirel gülümseyerek cevap verir:

-Ben bilerek Siirt heyetini öne aldım. Biliyorum ki Siirt heyetinin isteyeceği ya bir memur tayinidir, ya bir memurun başka bir ile atanması veya sürülmesidir.  Gördüğünüz gibi, girişleri ve çıkışları bir oldu. Siz ise yatırım isteklerinizle beni yine terletmeye gelmişsinizdir. Buyurun bakalım, isteklerinizi sıralayın…

Günümüzde yaşanan duruma bakıyoruz da, acaba, o günden, bugüne değişen bir şey var mı diyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER