Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

SİİRT’İN SORUNLARI (1)

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin küçük şirin illerinden birisi olan Siirt 12500 yıllık bir geçmişe sahip şirin bir il olarak birçok sorun yaşamaktadır.

Bu sorunları şöyle özetlemek mümkün;

A.İSTİHDAM: Türkiye’nin en genç nüfusa sahip üçüncü ili olan Siirt’te yoğun bir işsizlik yaşanmaktadır. Siirt’te işsizlik oranı Türkiye ortalamasının üç katına yani yüzde 35’lere ulaşmakta ve bu nedenle sürekli göç vermektedir,

B.ULAŞIM: Siirt ulaşım alanında birçok sorun yaşamaktadır. 30 km uzunluğunda ki Siirt-Kurtalan ve Batman yolu yaklaşık 20 yıldan beri tamamlayamamıştır.

Yine 1942 yılında Siirt il merkezine 30 km uzaklıkta olan Kurtalan’a kadar getirilen demiryolu aradan geçen bu kadar yıla rağmen il merkezine ve buradan da Habur sınır kapısına ulaştırılamamıştır.

Siirt’in en büyük sorunlarından birisi de hava yolu ulaşımıdır. Siirt Havalimanına Ankara ve İstanbul arasında düzenlenen tarifeli uçak seferlerinin önemli bir bölümü iptal edilmekte ve yolcular perişan olmaktadır.

Siirt demiryolunun il merkezi ve Habur’a uzatılmasının yanı sıra yeni bir hava limanı beklenmektedir.

C.KAMU PERSONELİNİN NİTELİK VE NİCELİĞİ; İl genelinde başta eğitim ve sağlık hizmetleri olmak üzere birçok alanda kamu personeli sayısı yeterli değildir. Bu hizmetler ya eksik personel veya vekâlet yoluyla yürütülmeye çalışılmaktadır.

Bu konuya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER