REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRTLİ ADAYLAR LİSTELERE GİREMEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRTLİ ADAYLAR LİSTELERE GİREMEDİ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
22 views
22 Mayıs 2018 - 14:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Partiler 24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde gösterecekleri adayları Yüksek Seçim Kuruluna bildirdiler. Yüksek Seçim Kurulu bu listelerdeki adaylar üzerinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra resmi açıklamada bulunacak ve böylece listeler kesinleşecek.

Partilerin ilimizde gösterdikleri  adayları hepimiz biliyoruz ve bunları zaman içerisinde ele almaya çalışacağız. Bugün listelerde dikkatimi çeken bir konu üzerinde durmak istiyorum. Yıllardan beri biz Siirtlilerin lobicilik faaliyetlerini bir türlü başaramadığımızı söyler dururum. Bu listeler benim haklılığımı gösterdi ve milletvekili olmak üzere değişik partilerde  olmak üzere 30’a yakın hemşerimiz başvuruda bulundu.

Hemen, parti ayırımı gözetmeksizin aklıma gelenleri sıralayayım: İstanbul’dan Hikmet Sırma, Aydın Sayın, Hasan Dalmış, Haşim Taşkıran, Ahmet Hamdi Görk ve Ümran Kılıçer, Bursa’da Muhammet Müfit Aydın, İzmir’den Necip Kalkan ve G. Obut, Antalya’dan Tecelli Sırma, Ankara’dan Yaşar Baran ve diğerleri.

Listelere baktığımızda  İstanbul’dan  Ahmet Hamdi Görk ve Haşim Taşkıran , Bursa’dan da Muhammet Müfit Aydın olmak üzere yalnızca üç kişinin ismini görüyoruz ki, bunlardan Muhammet Müfit Aydın’ın kazanma ihtimali  konulduğu sıra itibariyle biraz daha yüksek. Listeler üzerinde yaptığım incelemede bu isimlerin dışında hemşerimize rastlamadım. Bilenler varsa ve  iletirlerse sevinirim. Bu arada İzmir’den iki  milletvekili hemşerimiz MHP’den Oktay Vural ve AK Partiden Necip Kalkan da listeye giremedi.

Bu sonuç nerden bakarsanız bakın üzücü bir sonuç. Hepimizin neden ve niçin diye kendimize sormamız  gereken bir durum. Yalnız İstanbul’da en kötümser tahminle 500 bin iyimser bir milyona yakın bir Siirtli nüfusundan bahsediliyor. Bunların birlik olması halinde kaç milletvekili çıkarabilirler siz varın hesaplayın. Gerçekten biz lobiciliği bilmiyoruz, birbirimize destek olmayı sevmiyoruz. Lobiciliği başarabildiğimiz gün çok daha farklı, çok daha kalkınmış, çok daha müreffeh  bir Siirt olacak. Buna inanın.

Bu arada ilimizde bütün partilerin adaylarına ve il dışından aday olan hemşerilerimizi kutluyor ve başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.