Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirtli Hemşerimiz Murat Akdemir’in Kaleminden: Sevmek mi, Terk Etmek mi?

– İnsanların ait oldukları

– İnsanların ait oldukları ülkeler, bu ülkelerde barınan insanların; yurtları, toprakları ve vatanlarıdır.

-Doğup ve doyduğumuz ülkemize sahip çıkmamız, herşeyden önce; vefanın bir gereğinin ötesinde, bir zorunluluktur.
-Her saygın ülkenin; mutlak olarak kendine ait ve çeşitli anlamlar atfedilen bir bayrağı ve tüm asli vatandaşlarının saygı ve sedakat ile söyledikleri ezberlerdeki Milli marşı en öncelikli değerlerindendir.
-Bir insan kendini ülkesine yani vatanına ve yurduna kendini bağlı hissetmiyorsa, burada ciddi bir sıkıntı var demektir. Her hal ve şartta korunması ve savunulması gerekilen vatanımız için, gerekirse savaşmak ve uğruna şehit olmak lazım iken, ülkesine karşı durup, ona zarar vermeye ve hatta yıkmaya kalkışacak kadar sapıtan insanlar çıkabiliyor. Bu garip insanların, devletlerinden değil hizmet almaya, o devlette yaşama hakları bile hakları sorgulanmalıdır.

-Eskiden, tescilli vatan hainliğinin karşılığı; kurşuna dizilmek ya da idamdı. Bugün, bari, utanamadan vatandaş kimliği taşıyan bu durumdaki insanlarının vatandaşlık hakları, gözden geçirilmelidir, kanaatindeyim.

-Alenen ülkemizi yıkıp parçalamayı amaçlayan ve bu sapık emelleri nedeniyle, binlerce insanımızı katleden terör örgütlerine tabanda ve çeşitli platformlarda destek verenlerin, bu ülkemizde daha fazla kulis ve kara propaganda yapmalarına izin verilmemeli, bu sapkınlar hakkında kanun hükümleri gereğince işletilmeli, ihanet içinde olan guruplara; ülkesine bağlı olan bütün toplum kesimlerince tavır konulmalı, vatana ihanet duyguları besleyenler izole edilerek, toplum tarafından sosyal lince tabi tutulmalalıdırlar.

– Nihai olarak hiç usup bıkmadan, “Ya sev, ya da terket”, şeklindeki parola ve sloganımızı; Hep birlikte bu kara yüzlülerin yüzlerine haykırmalıyız.