Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirtli Milli Bocce Sporcuları Yeni Başarılara İmza Atıyorlar

Siirt’te Milli Bocce Sporcuları yeni başarılara imza atmağa devam ediyorlar. Genç sporcular, Türkiye ve Avrupa şampiyonalarına katılmak için hazırlık yapıyor.

Siirt'te Milli Bocce Sporcuları

Siirt’te milli sporcu Selamet Keşli (16) ile Zeynep Özçelik (15), Asiye Elinç (15) ve Esma Nur Elinç (14), iki yıl önce beden eğitimi öğretmenlerinin yönlendirmesiyle başladıkları boccede yeni başarılar elde etmek için azimli ve kararlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyorlar.

Siirt Mimar Sinan Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri Selamet, Zeynep ve Asiye’nin, 2 yıl önce okul sporlarında gösterdikleri performans beden eğitimi öğretmeninin dikkatini çekti.

Bocceye yönlendirilen Selamet, Zeynep ve Asiye, katıldıkları il yarışmasında ilk üçü paylaşınca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki bocce takımına seçildi. Aynı yıl Asiye Elinç’in kuzeni Esma Nur Elinç de takımda yer aldı.

Selamet Keşli, bu yıl nisan ayında Antalya’da düzenlenen Bocce Türkiye Şampiyonası’nda genç kadınlar kategorisinde gümüş madalya, 26- 29 Ekim’de Antalya’da Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla düzenlenen 14. Uluslararası Kemer Bocce Turnuvası’nda altın madalya kazandı.

Zeynep Özçelik de katıldığı 2023 Türkiye bocce şampiyonalarında 1 gümüş, 2 bronz, Asiye Elinç 2 gümüş ve Esma Nur Elinç de bronz madalya elde etti.

Önümüzdeki yıl ocak ayında yapılacak Türkiye ve Avrupa şampiyonalarına katılmak için hazırlık yapan 4 arkadaş, hafta içi okul çıkışlarında ve hafta sonu gün boyu açık ve kapalı parkurda ter döküyor.

Milli formayla Avrupa şampiyonasına katılarak, ülkelerini ve ailelerini gururlandırmak istediklerini söyleyen sporcular, Bocceye 2 yıl önce beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesiyle ilgi duyduklarını özellikle vurguluyorlar.

Bu yıl katıldıkları Türkiye şampiyonalarında gümüş ve bronz madalya kazanan sporcularımız,yaşları tutmadığı için milli takım seçmelerine katılamadılar. Ama bu sene gençlerde milli olmak için çok çalışıyorlar.

Ocak 2024’te yapılacak Türkiye şampiyonasından çok umutlu olduklarını belirten sporcularımızın umutları milli takıma seçilmekte.