Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirtli Umreciler Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Siirt’ten umre ziyareti için kutsal topraklara giden 27 kişi Diyarbakır Hava limanından Medine-i Münevvere’ye dualarla uğurlandı.

Siirt’ten umre ziyareti için

Diyanet işleri Başkanlığının organizasyonu ve Siirt İl Müftülüğü’nün öncülüğünde 27 kişilik umre gurubu kutsal topraklara dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı. Sabah namazından evvel il müftülüğü önünde , kutsal mekanlara gidecek umrecilere uğurlama programı yapıldı.

Programda umrecilere hitap eden Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal şunları söyledi “Gönülleri, kalpleri mukaddes topraklarda olmayı arzu eden umrecilerimiz ve onları uğurlamaya gelmiş çok aziz kardeşlerim, Cenab-ı Hak bu yolculuğu mukaddes, mübarek ve feyizli eylesin inşallah. Her biriniz, aynı arzu ve iştiyakla kainatın efendisi Hazreti Muhammed Mustafa (sav)i Ravza’i Mutahhara’da ziyaret etmek, sonra İslamın kıblesi, yeryüzünün ilk mescidi olan Kabe’yi Muazzama’ya varmak ve orada Hacerül Esved’de Rabbimize niyazda bulunmak, Arafat’ı yaşayıp geriye dönmek arzusundadır. Sevgili Rasülümüz (sav) Şöyle buyurdu: “Umre ibadeti daha sonraki umreye kadar işlenecek günahlara kefarettir. Mebrur haccın karşılığı ise ancak cennettir.” buyurmuşlardır. Cenabı Hak Umreye giden tüm umrecilerimize mebrur bir umre yapmayı nasip eylesin; Oraya vardığınızda sizin üzerinize düşen en önemli vazife kendi şahsınıza, ailenize ve çoluk çocuğunuza dua etmek kadar ülkemizin ve Müslümanların birlik ve beraberliği için de dua etmektir. Cenab-ı Hak dualarınızı kabul etsin. Ülkemize tüm İslam Alemine birlik ve beraberlik içinde huzur dolu günler nasip etsin” dedi.

İl müftülüğü önünde yapılan duanın ardından yakınları ile vedalaşan umreciler dua ve tekbirlerle Medine-i Münevvere’ye hareket etti. 16 günlük umre ziyareti kapsamında ilk olarak Medine- Münevvere’ye , ardından’da Mekke-i Mükerreme’ye geçecek olan kafileye Hacı Abdülkerim Kuzu Kadir Camii İmam Hatibi Levent Erkoyuncu görev yapmaktadır.