Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirt’li Umreciler Dualarla Uğurlandı

Siirt’ten kutsal topraklara gidecek olan 33 kişilik umre grubu dualarla uğurlandı.

Siirt’ten kutsal topraklara gidecek

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Siirt’ten kutsal topraklara gidecek 33 kişilik umre grubu için İl Müftülüğü önünde program düzenledi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan uğurlama programı ilahi ve salavatların okunmasıyla devam etti.

Siirt İl Müftüsü Şakir Pinal, umrenin önemine binaen ifade ettiği konuşma ve sonrasında yaptığı duada, “Umre sıradan bir seyahat, gezinti olmadığı gibi manevi değerlerin artmasına vesile olan bir ibadettir. Umre yolcularımıza Allah’tan makbul bir umre nasip etmesini ve hayırla gidip, sağ salim dönmelerini temenni ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz ve tüm Müslüman coğrafyası ve özellikle Filistin için de dua etmeyi unutmayınız.” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Muhammed Özdemir ’ın katıldığı umre uğurlama töreninde yaptığı selamlama konuşmasında, “güle güle gidiniz ve hayırla dönünüz” temennisinde bulundu.

Hacı Abdulhakim Sancak Çarşı Camii İmam Hatibi Nevzat Erdabakoğlu, Din görevlileri Ali İhsan Ertaş ve Abdullah ilçin’in rehberliğinde, Önce Medine-i Münevvere’ye gidecek olan Umre grubu umre ibadetini yaptıktan sonra 20 Ocak 2024 tarihinde Siirt’e dönecek.