REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRT’LİLERİN FUTBOLA DÜŞKÜNLÜĞÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRT’LİLERİN FUTBOLA DÜŞKÜNLÜĞÜ
Erman CANDER( ermancander@hotmail.com )
21 views
19 Ağustos 2020 - 10:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Spor denince birçok insanın aklına ilk olarak futbol gelir. Ülkemiz için de memleketimiz için de bu böyledir. Spor kanallarında da futbol dışındaki programların süresi oldukça kısadır, çünkü futbolla ilgilenenlerin sayısı yüksek olduğu için reitingin yüksek olduğu futbol programları tercih edilmektedir. Özellikle erkek çocukları küçüklüklerinden itibaren bir futbol sevgisi ile büyür. Eskiden mahalle maçları yapılır ve çocuklar pet şişe, kapak ya da bir taş parçasını bile adeta top gibi eğlence amaçlı tekmelerdi. Bir de babaların çocuklarına küçük yaştan itibaren kendi tuttuğu takımı tutturma çabası vardır ve bu da erken yaşlardan itibaren takımlara ve futbola sempatinin artmasında etkili olmaktadır.

Siirt’te özellikle 3 büyük takımın Fenerbahçe, Galatasaray ile birlikte Beşiktaş’ı tutanların sayısı büyük çoğunluğu oluşturmaktadır ve maçlara olan ilgi oldukça yüksektir. Süper ligde olan bir takıma sahip olmamamızdan dolayı da bu takımların özellikle yakın illerde olan maçlarına vatandaşlarımızın ilgisi de oldukça yüksektir. Peki bu sevgi sadece büyük takımlar için mi geçerlidir? Aslında bunun cevabını Bölgesel Amatör Ligde bile oynarken Stadyumun tıka basa dolması vermektedir. Süper ligde oynayan bazı takımların maçları bile Siirt maçları kadar seyirci sayısına ulaşamamaktadır. Uzun yıllar önce süper lige çıktığımızda şehrin yaşamış olduğu sevinç birçok kişinin en güzel anıları arasında yer alır. Pandeminin belki de ilimiz futboluna 3. lige çıkma şansı tanıması bile şehirdeki futbol severleri büyük sevince boğmuştur. Futbolumuz eski şaşaalı döneminde olmasa da taraftar desteğini her zaman arkasında hissetmiştir. Son dönemde yeniden yapılan yatırımlar zaten var olan futbol ilgisini arttırmıştır. Elbette tekrardan süper lig herkesin hayallerini süslese de bu durum büyük yatırım ve sabır gerektiren bir süreç içermektedir. Yüksek maliyetli transferler ütopik görünmekte fakat tıpkı Trabzonspor ya da Altınorduspor kulübünde olduğu gibi kendi öz cevherlerimize yatırım yaparak geleceğin yıldızlarını şehrimizden çıkarmak bir hayal olmamalıdır. Türkiye genelinde yapılan lüks statlar ve spora olan yatırımlar Siirtliler olarak imrendiğimiz bir durumdur maalesef..

3.lige çıkmamız ve daha üst liglere oynayan bir takım oluşturulması tüm spor sever hemşerilerimizin gönlünden geçen bir dilektir. Sportif başarıları temenni ederken ilimize de yakışır yeni bir stat ve gençlerimizin keşfedileceği altyapı yatırımlarının yapılması şehir futbolu adına en büyük isteğimizdir..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.