REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRTLİLERİN ZEKASI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRTLİLERİN ZEKASI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
15 views
05 Ocak 2018 - 15:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirtlilerin üstün zekâlı olduklarını vurgulamak açısından anlatılan birçok anekdotlar vardır. Bu gün bu anekdotlardan birini daha anlatarak, bilmeyen hemşerilerimize duyuralım istedik.

Zamanın birinde Padişahın biri bir yarışma açmış. Yarışmanın konusu, Padişaha kabul edebileceği bir yalan söylemektir. Padişah:

-İkna oldum, çok güzel bir yalan” derse, yalanı söyleyen kişiye bin altın ödül verecek!

Çok sayıda yarışmacılar arasında bir de Siirtli varmış. Padişah, sırayla yarışmacıları kabul etmiş ve sıraladıkları birbirinden nükteli yalanlara birer kulp bulup:

-Bunun neresi yalan! Olabilir! diyerek yarışmadan eliyormuş.

Sıra Siirtliye gelmiş. Yarışmaya giren Siirtli:

-Padişahım, Rahmetli Padişah babanız zamanında, hazinede para kalmayınca, zamanın zenginleri arasında sayılan rahmetli babamın arkasına göndererek, kendisinden yüzbin altın borç istemiş. Babam da, yüzbin altın tedarik ederek, Rahmetli Padişah Babanıza borç olarak vermiş. Ancak, ömrü vefa etmediğinden rahmetli Padişah babanız, Babamın borcunu ödememiş. Şimdi, sizden Rahmetli Padişah babanızın, Rahmetli babamdan aldığı yüzbin altını istiyorum! deyince, Padişah büyük bir hiddetle:

-Yalana bak, yalana! Benim Padişah Babam, senin çulsuz, ne idiğü belirsiz Babandan yüzbin altın borç almış ha! der demez, Siirtli atılmış:

-Eğer yalan konuştuğumu kabul ediyorsanız, yarışma kuralı gereğince bin altın vereceksiniz. Yok, eğer dediğim doğruysa, o zaman babanızın borcu olarak kabul ettiğiniz yüzbin altını vermeniz gerekir, Yüce padişahım! diyerek taşı gediğine koymuş. Padişah da, Siirtliye yarışmanın ödülü olan bin altını vermek zorunda kalmış…

ENVER AYTEKİN ERBAB-I KALEMDİR, NE İSTERSE ONU YAZAR!”

Merhum Haydar Kılıççıoğul’nun SİİRT GAZETESİ’NİN Mes’ul Müdürü (Sorumlu Yazı İşleri Müdürü) olduğu dönemlerde, aşırı sol fikirleriyle bilinen ve o zamanın tabiriyle (KOMÜNİST) olmakla itham edilen Siirtli Merhum Yazarlardan Enver Aytekin de SİİRT GAZETESİNDE yazılar yazmaktadır.

Bir gün, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Merhum Haydar Kılıççıoğlu’nu zamanın Emniyet Müdürü makamına davet eder ve kendisiyle önemli bir hususu konuşmak istediğini bildirir.

Bu davet üzerine Emniyet Müdürünü ziyarete giden Merhum Haydar Kılıççıoğlu’na Emniyet Müdürü sözü döndürüp dolaştırdıktan sonra, konuyu Merhum ENVER AYTEKİN’E getirerek:

-Gazetenizde yazı yazan bu şahıs müseccel bir komünisttir. Ya yazılarına son verin, ya da, dikkatli yazması konusunda uyarın!  diyerek, sözü asıl konuya getirir. Bunun üzerine Merhum Haydar Kılıççıoğlu şu cevabı verir:

-ENVER AYTEKİN, ERBAB-I KALEM bir hemşerimizdir. Onun yazılarına müdahale etmeyiz. Ne isterse onu yazar!

TAŞLAMALAR

ORTADOĞU’DA YANAN

ATEŞİN FİTİLİNİ

ABD VE İSRAİL

YAKMIŞTIR DİNLE BENİ

 

ORTADOĞU’YA YENİ

ŞEKİL VERMEK İSTERLER

NASİBİNİ ALACAK

BUNDAN BÜTÜN ÜLKELER

 

HARİTALAR YAKINDA

DEĞİŞECEK BAKINIZ

DEMOKRASİ BİR ARAÇ

BİR OYUN UYANINIZ

 

BU ATEŞ SUUDİYE

DAHİ SIÇRAYABİLİR

HATTA TÜRKİYE’YE DE

SIRA GELİR, KİM BİLİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.