REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRTSPOR YERLİ VE EMİN ELLERDE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRTSPOR YERLİ VE EMİN ELLERDE
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
4 views
08 Ağustos 2018 - 11:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Futbol dünya genelinde olduğu gibi Siirt’te de yalnız gençlerin değil, hemen her yaştan insanların ilgisini çeken bir spor dalı. Daha önceki yıllarda yalnızca genç erkeklerin ilgisini çeken  bu spor dalı günümüzde cinsiyet ve yaş ayırımı olmaksızın seviliyor. Bu sevgiye birde Siirt’te yeteri kadar sportif ve sosyal aktivitelerin gerçekleştirilemediğini eklersek futbolun önemi artıyor.

Geçen yıldan itibaren futbolda eski ihtişamlı  günlerimize dönmek amacıyla çalışmalar başlatıldı. Vali Ali Fuat Atik’in büyük desteği ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat’ın olağanüstü gayretleri ile oluşturulan Siirt İl Özel İdare YSE Spor bu yılda ilimizi Bal Liginde temsil edecek.

Geçen yıl iyi mücadele etmemize rağmen istediğimiz sonucu alamamıştık. Ancak bu yıl geçen yıldan birçok açıdan farklı. Geçen yılı BAL Ligindeki staj yılımız olarak kabul edebiliriz. Bu sezon geçen yılın deneyimleri bizim için büyük bir avantaj oluşturuyor ve bu ligde neyin ne olduğunu artık daha iyi biliyoruz.

Ama asıl avantajımız teknik heyette. Çetin Akınay’ın rehberliğindeki Teknik Direktör Hüseyin Batur ve yardımcısı Yunus Kılıçvuran bu işin ehli insanlar. İkisi de Siirtli, ikisi de  çekirdekten yetişme. İkisinin  de gönlü Siirt sevgisi ile dolu. İkisi de günümüzü nasıl gün edelim derdinde değil, bu memlekete nasıl yararlı olabilirizin derdinde ve her şeyden önemlisi ikisi de iddialı.

Bunlara Çetin Akınay’ın spor yöneticiliğindeki  deneyimi ile Vali Atik’in desteği, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Kulüp Başkanı Hifzullah Canpolat’ın özverili çalışması eklenince başarının gelmemesi için bir neden kalmıyor. Yani Nasreddin Hocanın fıkrasında olduğu gibi un var, yağ var şeker var. Bunlar  olduktan sonra helva da olacak. Buna canı gönülden inanıyorum.

Hem de öyle bir helva ki, bugün yalnız bizleri sevindirmeyecek. Gelecek yıllarda da sevindirecek bir helva. Çünkü bu iki genç hemşerimiz, altyapıya ve özellikle Siirt’li gençlere büyük önem veriyorlar. Nitekim, şu anda kadroda bulunan 28 futbolcudan 12’si Siirtli. Yıllardan beri özlediğimiz, futbol denince hep dile getirdiğimiz bir nokta. İşte, Siirtli gençlerin elinden tutmak, onları ülkemiz futboluna kazandırmak budur.

Akınay, Batur ve Kılıçvuran’ı kutluyor ve takımımıza  başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.