REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİİRTSPOR’A DESTEK GEREKİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİİRTSPOR’A DESTEK GEREKİYOR
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
7 views
16 Ekim 2017 - 10:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Futbol, bütün dünyada olduğu gibi Siirt’te de en fazla sevilen  ve en popüler olan spor dalı. Özellikle 2000’li yılların başında Siirt Spor’un ilimizi Türkiye 1. futbol liginde temsil etmesi ile doruğa çıkan bu sevgi son yıllarda bu alandaki çalışmaların  yalnızca amatör maçlarla yetinilmesi sonucu sönmeye başlamıştı. Oysa o dönemde, birçok gencimiz bu spor dalına duyduğu ilgiyle yetişmiş ve profesyonel olmayı başarmışlardı.

Şimdi önümüze tekrar bir fırsat çıktı. İlimizi kısaca Bal ligi olarak adlandırılan Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Siirt Spor, bu alanda gerçekten büyük bir fırsat ve bu fırsatı tepmememiz ve  iyi kullanmamız gerekiyor.

Herkesin maddi ve manevi desteğini bu güzide takımdan esirgememesi gerekiyor. İşadamlarımız bu takıma gereken desteği vermelidirler. Çünkü futbol gerçekten günümüzün en pahalı kitle sporlarından biridir ve bu nedenle maddi gücü yerinde olan herkes, üzerine bir şeyler düştüğünü unutmamalıdır.

İşadamları ve maddi durumları yeterli olanların dışında da herkese çeşitli görevler düşüyor. Bütün maçların büyük bir olgunlukla izlenmesi ve futbol liginin tek maçtan ibaret olmadığının unutulmaması ilk başta vermemiz gereken desteklerin başında geliyor. Taraftarımızın desteği bu alanda çok önemli. Taraftarımızın  iyi oyunda olduğu gibi, kötü oyunda da takımını desteklemesi gerekiyor. Hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da iniş ve çıkışların olması doğaldır. Bir futbol takımından her zaman aynı performansı beklemek hayaldir. Takım çok iyi oynadığı gibi bazen de hiç beklenmeyecek kadar kötü oynayabilir. Kötü oyun sergilendiği zamanlarda takıma daha çok destek verip futbolcularımızın moralinin düzelmesini sağlamalıyız. Üstelik şimdiye kadar kötü tezahürat dolayısıyla düzelen bir takım görülmedi.Her zaman zararlı çıkan takım ve takımın taraftarları oluyor. Bu nedenle takımımızın oynadığı oyun ve aldığı sonuç ne olursa olsun takımımızı desteklemeyle devam etmeliyiz. Genelde hoşgörülü ve itaatkar insanların yaşadığı, asayiş olaylarının asgari düzeyde olduğu bir il olan Siirt’e kötü tezahürat gerçekten yakışmıyor. Özetle hangi şartla altında olursa olsun takımımız destekleyelim…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.