Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirt’te 13 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismar Davasında Savcılık 2 Sanık İçin Ceza İstedi!

İlimiz Pervari ilçesinde kız çocuğuna ‘nitelikli cinsel istismar’ ve ‘basit cinsel istismar’ suçundan yargılanan sanıkların duruşması ertelendi.  

İlimiz Pervari ilçesinde kız

İlçeye bağlı Gümüşören köyünde 2 yıl boyunca 13 yaşındaki Berfin Ş. isimli çocuğa tecavüz ettiği iddia edilen H. T. (65) ve A. Ş. (35) hakkında açılan davanın 2’inci duruşması Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya çocuğun ailesi ve avukatlarının yanı sıra Kadın Hakları Merkezi, Siirt Barosu Çocuk Hakları Komisyonu katıldı. Mağdur Berfin Ş. davaya Adli Görüşme Odaları (AGO)’dan katılarak beyanlarını tekrarladı.

Mağdur Berfin Ş. pedagog eşliğine verdiği ifadesinde, önceki beyanlarını tekrarlayarak, H. T. ve A. Ş.’nin, kendisine yönelik “nitelikli cinsel istismar” ve “basit cinsel istismar” suçlarından her iki sanıktan da şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkemede söz alan sanıklar, H. T. ve A. Ş, mağdur Berfin Ş’nin tüm iddialarını reddederek kendilerinin suçsuz olduklarını belirterek beraatlarını istedi.

Savcılık mutasında sanıklar için nitelikli cinsel istismar” ve “basit cinsel istismar” suçundan her iki sanığın cezalandırılmasını istedi. Mağdur Berfin Ş’nin avukatlarının, sanıklar için tutuklu yargılanma talebi ise mahkeme heyeti tarafından reddedilerek, sanıkların tutuksuz yargılanmasına ve davanın 19 Ekim tarihine ertelenmesine karar verdi.