Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te 25 Projeyle Eğitimde Yeni Dönem!

Siirt’te eğitim alanındaki yatırımlar devam ediyor.

Siirt’te eğitim alanındaki yatırımlar

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Sadoğlu, Siirt’in nüfusuna göre öğrenci sayısı en yüksek illerden biri olduğunu belirterek, ortaya çıkan ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak yeni yatırımlara devam ettiklerini söyledi.
Sadoğlu, Siirt Gazetesi yazarlarından Kanal 56 Televizyonunda Ayhan Mergen’in konuğu oldu. Siirt’te 90 bin civarında öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Sadoğlu: “Nüfusuna göre öğrenci sayısı en yüksek olan illerden biriyiz ve öğrenci sayımız her yıl büyük oranda artış göstermektedir. Biz de bunu göz önünde bulundurarak bir yandan eğitim kalitemizi artırmak için çaba harcarken bir diğer yandan da alandaki yatırımlarımızı ara vermeden sürdürüyoruz, halen 25 eğitim yatırımımız devam etmektedir. Bazılarını ara tatilde devreye sokmayı planlıyoruz. İl merkezindeki Zeynep Hatun Anadolu Teknik Meslek Lisesinin ihalesi yapıldı ve ara tatilde çalışmalara başlanacak. Bunların yanı sıra, il merkezinde Doğan Mahallesinde okullar kampüsü olarak adlandırılan alanda bir Anadolu Teknik Lisesi ile Pervari ilçemize bağlı Beğendik beldesinde çok programlı lisenin ihalelerini çok yakın bir zamanda yapıyoruz” dedi.
Sadoğlu, yeni öğretmenevinin yapımının 2024 yılı bütçesine alınması için girişimlerinin devam ettiğini de sözlerine ekledi.