Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirt’te Arıcılara 1050 Adet Polen Tuzaklı Kovan Dağıtıldı

Siirt’te 35 arıcı ailesine ‘Polen Tuzaklı Kovan Desteği Projesi’ kapsamında 1050 adet kovan dağıtıldı.

Siirt’te 35 arıcı ailesine

Siirt’te, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Siirt Arı Yetiştiriciliği Birliği tarafından Siirt Valiliği tarafından da desteklenen ‘Polen Tuzaklı Kovan Desteği Projesi’ kapsamında Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’nın da katılımıyla kovan dağıtımı gerçekleştirildi.
Dağıtım töreninde açıklamalarda bulunan Arıcılar Birliği Müdürü Beşir Efe; ‘’Sayın arıcılarımız, hepiniz hoş geldiniz. Bu tür projelerin arıcılığımıza katkısı çok büyüktür. Projelerin devamını diliyor. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.
Arıcılığın geliştirilmesi yönünde projelerin devam edeceğini belirten Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya; ‘’Bugünkü dağıtım töreninde 35 üreticimizi sevindireceğiz. Bir milyon lira tutarında bu projeyi hayata geçiriyoruz hep birlikte. Bu vesileyle öncelikle şunu ifade etmem gerekiyor ki bize bütün bu çalışmalarımızda destek veren her zaman bizim yanımızda olan, arkamızda olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya şükranlarımızı arz ediyorum. 35 aracımıza 1050 adet polen tuzaklı kovan dağıtılacaktır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Elimiz ekonomisine ve istihdamına önemli katkı sağlayan aracılığın geliştirilmesine yönelik projelerimiz devam edeceğini buradan ifade ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.
30 adet kovan verilen çiftçi Naci Adıgeçen ise; ‘’Sayın Valimizin ve tarım birliğimizin dağıttığı kovanlardan faydalandık. Kendilerine ve Katı sağlayan tüm birliklerimize devletimize teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.