Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te “Cimer Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı

Siirt Valiliği koordinasyonunda İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nün destekleri ile (CİMER) Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Siirt Valiliği koordinasyonunda İletişim

Siirt Valiliği Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitime, İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürü Fikret Dişlioğlu, Siirt Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Şükrü Uras, İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü CİMER birim sorumlusu Mehmet Emin Yaz, CİMER onaylayıcıları ve kullanıcıları katıldı.
Kısa bir selamlama konuşması yapan Valilik Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü M. Şükrü Uras, Valilik eğitim programının düzenlenmesine destek veren İletişim Başkanlığına ve eğitime katılan katılımcılara teşekkür etti.
İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürü Fikret Dişlioğlu da yaptığı konuşmada, CİMER’in millet ve devlet arasında güçlü bir iletişim köprüsü görevi üstlendiğini ve vatandaşların devlete ulaşmasının CİMER sistemiyle daha kolay hale geldiğini ifade etti.
Daha sonra CİMER yönetmeliği ve tekniği hakkında bilgi veren İletişim Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü CİMER birim sorumlusu Mehmet Emin Yaz da uygulamada yaşanan olası aksaklıkların giderilmesi, başvuru sahiplerine doğru ve hızlı dönüş sağlanması, kamu kurumları arasında nitelikli ve standart kamu hizmetinin tesis edilmesi, vatandaş başvurularının hızlı etkin bir şekilde sonuçlandırılması gerektiğine vurgu yaptı.
Eğitim, soru, cevap ve önerilerin sunulması ile sona erdi.