Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Düğün Konvoyları Zulme Dönüşmesin! 

Düğün konvoylarıyla gece vakti ortalığı savaş alanına çevirenlere tepkiler giderek artarken, kamunun denetim yapmamasını da eleştiren vatandaşlar, ‘birileri eğlenecek diye neden her gün aynı eziyeti çekelim? Neden bu duruma kimse müdahale etmiyor diye soruyorlar.

Düğün konvoylarıyla gece vakti

Her sene yaz ayında artan düğünler, gürültü sorununu da beraberinde getiriyor. Gece saat 23.00 ila 01,00 arasında yapılan düğün konvoylarının verdiği rahatsızlığın tahammül edilemez boyutlara ulaştığını belirten vatandaşlarımız, yetkili kurumların bu duruma soruna neden duyarsız kaldığını soruyor.

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte sabah erken kalkmak zorunda kalan öğrenciler ve ebeveynleri, gürültü kirliliği nedeniyle mağduriyet yaşıyor.

Muhabirlerimize ulaşan bir vatandaş: “Okula başlayan ve çoğunun saat 6’da uyanması gereken çocukları bu saatte uykularından uyandırmak Allah’tan revamı? Sorunumuzu bir okuyucunuz olarak bizlerin sesi olup yayınlamanızı istiyorum. Yetkililer bir düzenleme yaparsa iyi olacak” mesajını iletti.

Vatandaşımızın sesini ses olarak yetkili kurumları yaşanan mağduriyet karşısında harekete geçmeye davet ediyoruz.