Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Siirt’te Filistin Halkının Direnişi Kutlandı ve Siyonistler Lanetlendi

HÜDA PAR Siirt İl Başkanlığı, HAMAS’ın işgal rejimine karşı başlattığı ‘Aksa Tufan’ı operasyonuna destek vermek amacıyla basın açıklaması düzenledi.

HÜDA PAR Siirt İl

HÜDA PAR Siirt İl Başkanlığının HAMAS’ın işgal rejimine karşı başlattığı ‘Aksa Tufan’ı operasyonunu kutlamak, Siyonist işgal rejiminin saldırını lanetlemek amacıyla düzenlediği kitlesel basın açıklamasına İslami STK’ların yanı sıra halktan da destek geldi.
Güres Caddesi’nde düzenlenen basın açıklamasına katılan yüzlerce kişi, HAMAS’ın ‘Aksa Tufan’ı operasyonunu kutlayıp, işgal rejiminin Gazze’ye yönelik barbar saldırılarını lanetleyen sloganlar attı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanı Salih Evin, bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliamların devam ettiğine dikkat çekti.
“Siyonistler adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır”
Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci Siyonistlerin her geçen gün işgali genişlettiğine dikkat çeken Evin, “ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı necis postallarıyla kirletmekte, bu kutsal beldenin kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır. Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanarak kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumaktadır. Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil, direniş erdemdir. Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyoruz. Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer kılsın.” temennisinde bulundu
“Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır”
Filistin halkının yalnızca kendi topraklarını savunduğunun altını çizen Evin,” İslam ülkelerinin izzetini ve şerefini de savunmaktadır. Hal böyleyken Müslümanların resmi-sivil tüm unsurları ekonomik, askeri ve manevi olarak Müslüman kardeşlerinin yanında yer almalıdır. Filistinli Müslümanlar, işgale karşı direnişlerinde yalnız bırakılmamalıdır. Siyonist çete, işgal ettiği Filistin topraklarından defolmalıdır. İşgalci çeteyi, gelinen aşamada katliamcı ve işgalci uygulama ve politikalarından vazgeçmesi, Gazze’ye uyguladığı ambargoyu kaldırması ve yeni bir katliama girişmemesi konusunda uyarıyoruz.” Şeklinde konuştu.
“Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz”
HÜDA PAR olarak; Filistin’i, Başkenti Kudüs olan, Doğusu ve Batısıyla bölünmez bir bütün ve İslam’ın mukaddes toprakları olarak görüyoruz.” diyen Evin, ” İslam Dünyasını, işgal altında olan ilk kıblesi için bütün ayrılıklarını bir kenara bırakmaya, Filistin’e sahip çıkmaya ve kardeşlerinin yanında durmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Siyonizm, İslam Dünyasının bağrına saplanmış zehirli bir hançerdir. HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad-u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Filistin halkına selam olsun, Kahraman mücahitlere selam olsun, Direnişe ve dirilişe selam olsun.” şeklinde basın açıklamasını tamamladı.
Basın açıklaması yapılan duanın ardından son buldu.