Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Kavurma Sezonu Başladı

Siirt’te kış mevsiminde tüketilen kavurma yapımı için yoğun mesai dönemine giren kasaplar, siparişleri yetiştirmekte zorlanıyor.

Siirt'te kış mevsiminde tüketilen

Siirt Kasaplar Odası Başkanı Abdülkadir Can, bu yıl et fiyatlarının diğer gıdalara göre daha ucuz olduğunu ifade ederek vatandaşların düşük fiyatlardan et almaya davet etti.

Siirt’te kavurmanın küçükbaş hayvanların erinden yapıldığını belirten Can “ Siirt’te et fiyatları hem diğer illere ve hem de diğer gıda ürünlerine göre çok ucuzdur. Bu nedenle bu alım güçleri düşmüş olmasına rağmen vatandaşların kavurma yapmayı tercih edeceklerdir diye düşünüyorum. Koyun ve keçi etini 220 TL den satıyoruz.

Can, “Gerek Siirt’te ve gerekse il dışında yaşayan birçok hemşehrimize kavurma yapımı için et satıyoruz. Her yıl bu vakitlerde işlerimiz açılıyor ve kavurma yapımı için et siparişlerini yetiştiremiyoruz. Şu an kavurma yapmanın tam zamanı. Bundan dolayı yoğun bir mesai harcıyoruz.

İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi birçok büyükşehirde yaşayan Siirtli vatandaşlarımıza sipariş üzeri kavurma için et gönderiyor. Müşterilerimiz aldığı eti kendi evlerinde kavurmaya yaparak saklama kaplarında saklıyorlar ve daha sonra kış aylarında açıp taze bir şekilde tüketiyorlar.

Öte yandan ilimizde kavurma küçükbaş hayvan erinden yapılıyor. Siirtliler daha yağlı olduğu için özellikle keçi etini tercih ediyorlar.” Dedi. Can, kavurma mevsiminin Kasım ve Aralık ayı sonuna kadar devam ettiğini sözlerine ekledi.

Kasap1Kasap2