Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Nihayet, Şehir Merkezine de Kar Düştü!

İlçelerimizde yoğun kar yağışları devam ederken ve özellikle çok sayıda köy yalları trafiğe kapanırken, Şehir merkezine kar yağmayışı yadırganıyordu.

İlçelerimizde yoğun kar yağışları

Nihayet 28 Ocak gününü 29 Ocak gününe bağlayan gece, Şehir merkezine de kar yağmaya başladı. Kar yağış 29 Ocak Pazartesi günü devam etti. Trafik açısından yaşanan olumsuzluklara rağmen, Şehir merkezine kar düşmesi yine de sevinçle karşılandı. Yoğun kar yağışlarının yaşandığı ilimizde ve çevremizde özellikle kapalı köy yollarının açılması çalışmaları yanında, buzlanmalara karşı da yollarda tuzlama çalışmaları devam etmekte.

Yoğun Kar yağışları nedeniyle Valilik de sosyal medyada konuyla ilgili dikkatleri çekerek, şu ifadelere yer vermekte: “Trafik güvenliği önceliğimiz! İlimizde etkili olan yağışların etkilerini azaltmak ve trafik güvenliğini sağlamak amacıyla karla mücadele ekiplerimiz yoğun bir şekilde buzlanmaya karşı yol genişletme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Lütfen yola tedbirsiz çıkmayalım. Karla mücadele çalışmalarımız 7/24 devam etmektedir.”