Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Okul ve Derslik Sayısında Sıkıntı Var

Sınıflarda, Standardın Çok Üstünde Öğrenci Olacak

Sınıflarda, Standardın Çok Üstünde

Türkiye genelinin durumunu bilmiyoruz ancak, 2023/2024 eğitim ve öğretim yılının İlimizde hayli sancılı geçeceği anlaşılmaktadır. Geçen yıl eğitim ve öğretim veren birçok okul, yeniden inşa edilmek üzere yıktırılmış, ancak öğretim yılına hazır hale getirilememiştir. Bu bakımdan okul ve derslik sayısında büyük sıkıntılar yaşanacağı belirtilmektedir.

Okul ve sınıf açığının kapatılması açısından okulların çoğunda ikili eğitim yapılacak, (sabahçılar) ve (öğlenciler) olmak üzere eğitim ve öğretim yapılacak. Bununla da yetinilmeyerek ilkokullarda sınıflarda standart 20, orta dereceli okullarda 30 öğrenci bulunması gerekirken, bu sayının çok üstünde öğrenci kapasitesi oluşacak.

(Sabahçılar) olarak tanımlanan öğrenciler 07.30-08.00 saatleri arasında ders başı yaparken, öğlenci öğrenciler ise 12.30-13.30 arasında derslerine başlayacaklar. Özellikle sabahçı öğrencilerin okul saatleri kış mevsiminin soğuklarında karanlık bir ortam içinde başlayacak, öğlencilerin okuldan dağılma saatleri de gecenin karanlığına kalacak.

Bu kötü şartlara rağmen 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul yöneticilerine ve milli eğitim teşkilatına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Elif KILIÇÇIOĞLU