Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Pençe Kilit Harekatı’nda Şehit Olan Askerler İçin Mevlit Okutuldu

Siirt’te Anadolu Güvenlik Korucuları Federasyonu tarafından Hacı Fethi Serin Cami’de Pençe Kilit Harekatında şehit düşen Mehmetçikler için düzenlenen mevlit programında, Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

Siirt’te Anadolu Güvenlik Korucuları

Mevlidi Şerif öncesi 15 Temmuz Demokrasi meydanına açıklama yapan Anadolu Güvenlik Korucuları Federasyonu Başkanı İsmail Şehitoğlu “Milletimizin başı sağ olsun. Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen vatan evlatlarının ailelerine selam olsun. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliği için tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz.
Uluslararası hain şebekeler tarafından desteklenen terör belasını alt edeceğiz. Tek yürek olarak kardeşliğimize kastedenlerin kirli emellerini boşa çıkartacağız. Bizler birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bilinmelidir ki tek yürek devletimizin yanında, terörün de sonuna karşısındayız.

Küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan tek devlet Büyük Türkiye’dir. Terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekeleri şunu bilsin ki; Başaramayacaksınız!

Demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleriyle onların siyasi ve sivil görünümlü uzantılarına sınırsız destek verenler, Ülkemiz içinde terör örgütleriyle ve onların uzantılarıyla aralarına hiçbir mesafe koyamayanlar, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarını hiçe sayıp, terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları, Hala PKK’yı aklamaya çalışan STK görünümlü alçaklar, PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan aynı yalanlara sahip çıkan haysiyetsizler, PKK terör örgütünün bu cinayetlerini kınamayanlar; suça ortaktırlar buradan ilan ediyoruz.

Bizler terör örgütleri ile her koşulda bütün hava şartlarına rağmen mücadelemizi sürdüreceğiz onlar sanmasınlar ki bizden taviz vereceğiz asla terörle mücadelede taviz vermek yok onların inlerine kadar inip onları mağaralarında yok Edip son terörist ölene kadar da bunu sürdüreceğiz ve bunu da çok iyi bilsinler onları nasıl yurt içinde bitirdiysek aynı şekilde yurt dışında bulunan kapmaları olan kandilide, mahmuruda, avaşini de, hakurkuda da yıkacağız aynı şekilde metinayı da yıkacağız aynı şekilde zapı da başlarına yıkacağız ve terör yuvası olan bütün dağları da başlarına yıkacağız Yani şunu net bir şekilde belirtmeliyim ki terörlerin nefes alabildiği bütün alanlarda onların nefeslerini keseceğiz.” Dedi.
Açıklamanın ardından Hacı Fethi Serin Camisinde mevlidi şerif okundu ve dualar edildi. Mevlidi Şerife Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Siirt Ak Parti Milletvekili Mervan Gül, asker ve emniyet mensupları ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.