Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Sahte Emlakçılara Karşı  Vatandaşlar Uyarıldı

Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler Derneği Başkanı Ömer Faruk Sevgi, sahte emlakçılara karşı vatandaşları uyardı. Sevgi, sahte emlakçıların fahiş fiyatların ortaya çıkmasına neden olduğunu belirtti…

Siirt Emlakçılar ve Müteahhitler

Sevgi, yaptığı açıklamada, sahte emlakçıların fahiş fiyatların ortaya çıkmasına neden olduğunu belirtti. Yetki belgesi olmayan emlakçılardan kaçınılması gerektiğine dikkati çeken Sevgi, şunları kaydetti:

“Maalesef ilimizde özellikle son yıllarda fahiş kira ve konut artışlarının meydana geldiğini gözlemliyoruz. Bu durum da konut alan veya kiralık ev arayan vatandaşlarımızı ciddi şekilde mağdur ediyor. Vatandaşlarımızın bu tür olumsuzluklardan korunması için emlakçıların yetki belgesine sahip olup olmadıklarını mutlaka kontrol etmeleri ve sahte emlakçıların tuzağına düşmemesi için daha fazla bilinçli olmaları gerekiyor. Ev sahibi ile kiracılar arasında çıkacak olumsuzluklar karşısında ilgililerin yetki belgesi olan emlakçılara başvurmasını bekliyoruz.”

Sevgi, mülk sahipleri ve vatandaşların bilinçli hareket etmesinin sektörün sağlıklı şekilde gelişmesini sağlayacağını sözlerine ekledi.