Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Su Verimliliği Seferberliği

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından değişen iklime uyum çerçevesinde Su Verimliliği Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Siirt Tarım ve Orman

“2023 Yılı Su Verimliliği Seferberliği” çalışmaları çerçevesinde ilketapta Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde görev yapmakta olan tüm personele ve okullarda “Suyun Etkin Kullanımı Uygulamaları” konulu eğitim çalışmaları düzenlendi.

Konu ile ilgili Siirt İlindeki kamu kurum ve kuruşları ziyaret edilmiş, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan afişlerin dağıtımı ve Siirt Belediyesine ait billboardlarda bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan su verimliliği birimi tarafından hizmet binalarının su sayaçları ve tesisatlarında arıza olup olmadığı incelenmekte, faturaların kontrolü, su tüketim miktarı ve su verimliliği açısından mevcut durumun tespiti gibi hususlar belirlenmektedir.

Durum tespitinin ardından “Azalt, Yeniden Kullan, Değiştir” stratejilerine yönelik planlar oluşturulacaktır.

Suyun verimli kullanılması için yapılacak çalışmalar ile tarımsal sulama, yeni inşa edilecek binalarda suyun verimli kullanılmasına ilişkin tekniklerin uygulanması, eğitim v.b. tedbirler alınarak toplumda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.