Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Vali Yardımcılarının Sayısı Artırıldı!

Son yayımlanan resmi gazete ile birlikte Siirt Valiliği’nde önemli görev değişiklikleri yaşandı.

Son yayımlanan resmi gazete

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kaymakam ve vali yardımcıları kararnamesi ile Siirt’teki vali yardımcısı kadrosu, üç vali yardımcısı kadrosundan, dört kişiye çıkarıldı.  Cumhurbaşkanlığının imzasıyla yayımlanan kararnameye göre mevcut vali yardımcılarından Abdülhamit Mutlu ve Şeyma Aktaş görevlerine devam ederken, Bolu Yeniçağa Kaymakamlığı’na atanan Fatih Kurt’un yerine yeni atamalar yapıldı.

Erzincan Çayırlı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe ve Iğdır Tuzluca Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Siirt’e vali yardımcısı olarak atanarak ekibe katıldı. Siirt’teki vali yardımcıları sayısı son 20 yıl içerisinde şehirdeki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak iki kişiden dört kişiye yükseltilmiş oldu.

Siirt’in artan nüfusu ve genişleyen idari yapısı, daha fazla vali yardımcısına olan ihtiyacı da beraberinde getirdi. Böylelikle son 20 yıl içerisinde şehirdeki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak iki kişilik vali yardımcılığı görevi, dört kişiye çıkmış oldu.  Yeni vali yardımcılarıyla birlikte Siirt Valiliği’nin, kentin gelişimine daha etkin bir şekilde katkı sağlaması bekleniyor.