Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Yaz Kur’an Kursları Semineri Düzenlendi

Siirt Müftülüğünce yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri gerçekleştirildi.

Siirt Müftülüğünce yaz Kur’an

Siirt Müftülüğü, yaz Kur’an kurslarında görev alacak personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenledi. Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında gerçekleştirilen bu seminerlerin amacı, yaz Kur’an kurslarının daha etkin ve verimli hale getirilmesidir.

İbrahim Hakkı Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde İl Müftüsü Şakir Pinal, yaz kurslarının önemine değinerek bu fırsatın velilerimizin çocukları lehine iyi değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca Pinal, 2024 Yılı Yaz Kur’an Kurslarının tüm öğretici ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Semineri İl Müftüsü Şakir Pinal, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Ensari ve Siirt İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Muhdi Gündüz verdi. Eğitim kapsamında, Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları çerçevesinde dini bilgiler, öğretim yöntem ve teknikleri gibi birçok konu ele alındı. Doç. Dr. Gündüz ise yaz Kur’an kurslarında öğrencilerle etkili iletişim ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirme yaptı.