Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt’te Yükselen Et Fiyatlarına Tepki!

Siirt’te son zamanlarda et fiyatlarındaki yükselişe kasaplar da anlam veremezken, vatandaşlar da artık TL bazında alıma döndü.

Siirt’te son zamanlarda et

Kasaplar, vatandaşın artık “100 liralık, 200 liralık ver” diyerek kasap dükkanına girdiğini söylerken, vatandaşlar kentte hayvan azalma sebebinin altında yatan en büyük etkenin, Hayvanların kaçak yollarla ülke dışına ve dış piyasaya sürüldüğünden kaynaklandığını savunup, yetkililerin bu konuda önlem almasını istediler.

Siirt’te fiyat artışında hızına yetişilemeyen kırmızı et fiyatının kentte en düşük 300TL’den satılıyor.  Son bir ay içerisinde 2 defa zamlanan kırmızı eti artık Siirtliler almakta zorlanırken, vatandaşların TL bazında ‘100 TL’lik veya 200 TL’lik aldığı söyleyen kasaplarda bu duruma anlam veremediklerini belirttiler.

HAYVANLARIMIZ NEREYE GİDİYOR!..

Tarım ve Hayvancılık Bölgesinde olmasına rağmen küçük baş ve büyük baş hayvanın bulunmasının hemen hemen imkansız hale geldiği Siirt’te, vatandaşlar, bu hayvanların ülke dışına ve dış piyasaya kaçak yollarla sürüldüklerinden et fiyatlarının kentte cep yakmaya başladığını savunarak yetkililerin bu vahim durum karşısında önlem almalarını talep etti.

RAMAZAN AYINA KADAR SİİRT’TE ET FİYATI 400 TL OLABİLİR!..

Siirt’te küçük baş hayvan bulmanın hemen hemen imkansız hale geldiğini söyleyen kasaplar, besicinin her gün ayrı fiyattan kendilerine hayvan sattığını, bu sebeple ete haklı sebeple zam yaptıklarını belirtti. Bu durumun sürmesi halinde etteki zam furyasının hızla devam edeceğini söyleyen kasaplar, Ramazan ayına kadar böyle giderse kırmızı et fiyatının Siirt’te kilosunun 400 TL olacağına vurgu yaptılar.