REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SIKINTILARIN, EŞİT OLARAK GÖĞÜSLENMESİ SAĞLANMALI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SIKINTILARIN, EŞİT OLARAK GÖĞÜSLENMESİ SAĞLANMALI!
3-Yusuf Salih ARITÜRK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
10 views
09 Nisan 2018 - 14:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Halkımız, ekonomik alanda karamsarlık içindeler ve bu karamsarlıklarına; ülkemizin açıklanan büyüme oranından nasiplerini almama, Liramızın Dolar başta olmak üzere bazı yabancı paralar karşısındaki küçülmesini gerekçe olarak göstermektedirler. “Ülkemiz ifade edildiği oranda büyümüşse vatandaş olarak bu büyümeden niçin nasibimizi almıyoruz? Böyle bir büyümeden gururla söz edilirken, Liramız freni patlayan Dolar karşısında neden küçülmeye devam ediyor?..” diyen vatandaşlar, yaldızlı söylemlerle bu gerçeği değiştirmenin de mümkün olmadığını belirtirlerken; “Çok sayıda vatandaşımız çağrılara kulak vererek, biriktirdikleri küçük çaptaki Dolarları bozdurdular ve şimdi bu dolarları kimlerin aldığını merak ediyorlar. Hatırlanacak olursa yastık altındaki altınların da çıkarılması çağrısı yapılmıştı. Medya haberlerine göre bazı bankalar, 36 aylığına olmak üzere altın ticareti ile uğraşanlara kredi kullandıracakmış ve bu tür haberler kafa karışıklığına yol açmaktadır…” diye görüş belirterek öz eleştiride bulunuyorlar.

Liramızın küçülmesi, vatandaşlarımızın satın alma güçlerini daha da azaltmıştır ve bu konuda alınacak herhangi bir önlemden söz edilmemesinin, duyulan üzüntü ve tepkiyi tırmandırdığı gözlenmektedir. Ekonominin direncini arttıracak gerçekçi önlemlerin alınmadığını söylemek,  ekonomiden sorumlu olanlara haksızlık olmaz kanısındayım.  Günlerdir bu olumsuzluğun geçici olduğu dile getirildiği halde Liramızın küçülmeye devam etmesi kendilerine umut pompalanan vatandaşlarımızı tedirgin etmeye başlamıştır.

Halkımızı biraz daha refahtan uzaklaştıran olumsuzluğun ne zaman giderilebileceğinin bilinmediğini de dile getiren vatandaşlar; “Sıkıntıların eşit şartlarla çekilmesini sağlayacak düzenlemelerin hayata geçirilmemesi, vekillerimizin sadece kendilerini düşünmelerinden kaynaklanıyor ve bu tasarruftan vazgeçmedikleri taktirde, kendilerine duyulan tepkimiz büyüyecektir…” ifadelerini seslendiriyorlar.

Seçim meydanlarında dile getirilen refah vaatlerinin arkasında durulmadığı gerçeği ile karşı karşıyayız. Yani yoksullukla mücadele edilerek asgari düzeye çekileceği ifadeleri sözde bırakılmıştır ve vatandaşlarımız bu olumsuzluğun muhasebesini inceden inceye yaparlarken ilgililerin kendilerini artık  lafla değil, gerçek anlamda düşünmelerini  ve bu beklentilerinin gecikmemesini istiyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.