REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SIKINTILARIN, EŞİT ÖLÇÜLERDE GÖĞÜSLENMESİ HEDEFLENMELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SIKINTILARIN, EŞİT ÖLÇÜLERDE GÖĞÜSLENMESİ HEDEFLENMELİ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
15 views
01 Ocak 2018 - 13:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlimizde vatandaşın birçok önemli beklentisi vardır ve bunlardan en önemlisi, işsizlerimize ekmek kapısının aralanmasına yönelik olanıdır. Yılardan beri tamamlandığı halde sadece 4-5 tesisi kucaklayan Organize Sanayi Bölgesinin boş duran parsellerinde başka tesisler kurmak isteyenler olacak mı bilinmediği gibi, Cazibe Merkezleri programından nasibini alan bir tesis olup-olmayacağı da bilinmiyor. Çıkmaz sokak konumundan çıkmamız için 30 yıldır yapımı devam eden 55 kilometrelik Siirt-Eruh yolunun bu yıl artık bitirilmesi gerektiği görüşünü paylaşan hemşerilerimiz, bir diğer önemli ulaşım ağımız olan Siirt-Pervari-Van-Çatak yolunun da bir an önce tamamlanması beklentisi için, ilgililerin sık bir takip içinde olmalarını temenni etmektedirler.

Sık-sık trafiğe kapanan havaalanımıza gelince, alındığı belirtilen önlemler sonucu önümüzdeki baharda yeniden hizmete girmesi ve ifade edildiği gibi, bir daha trafiğe kapanmaması gerektiği belirtiliyor.  Öncelikleri huzur olan girişimciler için havaalanının da önem taşıdığının altını çizerek hizmete açılması beklentisinde bir gecikmeye meydan verilmemesi gerektiği görüşlerinin seslendirilmekte olduğuna da dikkat çekmek isterim.

Ülkemizin en önemi sorunu teröre karşı verilen mücadeledir. Ekonomik açıdan da büyük zarar veren bu sorunu ülke gündeminden çıkarmak için başlatılmış olan kararlı mücadelenin başka yıllara sarkmadan başarıya ulaştırılması, memleketsever hemşerilerimizin önceliklerini teşkil ediyor.İşsizlik konusundaki beklentilerinden söz eden hemşerilerimiz; “İşsizliğin giderilmesi konusunda Siirt’li işadamlarımız ellerini taşın altına koymalılar ki başka işadamları da burada tesisler kurmayı düşünsünler…” diyorlar.

2018  yılının zor bir yıl olacağını ilgilerimiz de dile getirdiklerine göre yapılması gereken;  ZOR’un en az oranda  gerçekleşmesini sağlamaya çalışmaktır derken, yeni yıla girilirken açıklanan zamların moralleri bozduğu gerçeğine de işaret etmeden geçmeyeceğim. Birçok olumsuzluk yüzünden bedeller ödeyen vatandaşlarımız, karşı karşıya kalınan sıkıntıları göğüslemede şartların eşit olmadığından da yakınırlarken; “Milli gelir dağılımında çok büyük bir adaletsizlik vardır ve bu adaletsizliğin masaya yatırılarak ciddi ve gerçekçi önlemler alınması şarttır. Adaletsizliğin en önemli halkalarından biri, sıkıntıların eşit ölçülerde göğüslenmesini engelleyen ücret dengesizliğidir ve bu konuda söz sahibi olanların, gerçeği artık dikkate almaları gerekir..” diye görüş belirtiyorlar.

Temennim, zor geçeceği belirtilen 2018 yılının, ZOR’u asgari düzeyde bırakacak bir yıl olmasıdır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.