REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİLAHLARIN GÖLGESİNDE BAYRAM KUTLAMALARI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİLAHLARIN GÖLGESİNDE BAYRAM KUTLAMALARI!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
2 views
19 Mayıs 2018 - 14:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Maalesef ÜLKEMİZDE bayram kutlamaları ve açılış törenleri bile artık silahların gölgesinde gerçekleşmektedir. Hele bölgemizde bu durum çok daha belirgindir. Nerede kaldı eski bayramlar, eski kutlamalar eski etkinlikler, açılış törenleri vesaire! Şimdi, bu gibi kutlamalara giderken, bir bombalı saldırı olur mu, olmaz mı endişesi bile duyuluyor ki, güvenlik güçlerinin aldıkları tedbirlerden, bu korku açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında bir kere daha aynı manzaralara şahit olduk. Bayram alanında ve çevresinde vatandaşlardan çok polis vardı. Bayram yerlerine ve açılış etkinliklerine güvenlik güçlerinin barikatlarından geçerek ve üstümüz, başımız aranarak girebilmemiz, başlı başına bir dramdır! Milli bayramlarımızı kutlarken veya çeşitli etkinlikleri izlerken bile çekilen bu sıkıntılar, ülke olarak hiç de rahat olmadığımızın kanıtı değil mi!

Alınan bu aşırı tedbirler yüzünden kendimizi adeta işgal altında zannetmeye başlıyoruz. Ülkemizi ve özellikle bölgemizi bu durumda görünce, inanır mısınız, psikolojimiz bozuluyor!

Önlem almak, elbette iyidir. Ama bunda da ölçülü kaçırmamak lâzımdır. Daha önce defalarca dile getirdik, Şehrimizde ATATÜRK ANITININ bulunduğu bulvarın, Şehrin trafiği açısından büyük önemi vardır. Etkinlikler amacıyla bu bulvarı ikide bir kapatırsanız, şehrin trafiğini felç etmiş olursunuz. Gerçekte bugün için adına “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” adı verilen alan, başlangıçta bu gibi etkinlikler için düşünülmüştü. Bu meydanın münasip bir yerine ATATÜRK ANITI konulacak, ÇELENK SUNMA TÖRENLERİ artık bu alanda icra edilecekti. Böylelikle, her etkinlikte, ana cadde hükmünde olan Cumhuriyet Caddesinin kapanmasına gerek kalmayacaktı. Şehrin trafiği de rahatlatılmış olacaktı. Bugün için de bunun yapılması hiç de zor değildir. Yeter ki gönüller istesin!

Çelenk sunma etkinlikleri 15 Temmuz  Demokrasi Şehitleri meydanına alınırsa, hem trafik rahatlar, hem de sivillerden çok, polis kullanılmasına ihtiyaç kalmaz. Bizden, demokrasi meydanının ilk yapılışındaki amacı hatırlatmak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.