REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ŞİMDİ DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ŞİMDİ DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
13 views
12 Şubat 2018 - 13:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bireylerinin sadece kendilerini düşünerek başkalarını umursamayan toplumlarda, başarı elde etmek ve mutlu olmak mümkün değildir. Birlik ve beraberlik içinde yaşayan toplumları dışardan herhangi bir gücün yıkmaya muktedir olamayacağını bilen şer güçler,  bu nedenle bölüp-parçalamak istedikleri toplumlarda kardeşi kardeşe vurmayı önemsiyorlar ve son yıllarda Ortadoğu’nun bazı ülkelerinde yaşanmakta olan kanlı olaylarda , hep bu yöntem devreye sokulmaktadır. Yani, kaleyi içerden fethetmeye çalışıyorlar.

“Arap Baharını”,  “Halkın uyanışı-Demokrasi özlemleri” diye dile getiren ifadelerin gerçeği yansıtmadığı, söz konusu “Baharı” yaşayan ülkelerde yaşanan gelişmelerle aydınlığa kavuşmuş ve bu ülkeler maalesef kan gölüne dönüşürken, halkları perişan olmuş, yaşamları zindana dönüşmüştür. Kurtuluş Savaşımızı emsalsiz bir zaferle tarihe nakşeden ülkemizin de birlik ve beraberliğini yok etmek isteyen şerefsizlerin varlığı, 15 Temmuz hain ve alçak darbe girişiminde görüldü. Çağrı üzerine meydanlara inen halkımız, bekamıza son vermek isteyen satılmışlara gereken dersi vererek dış odakların bu hedeflerine geçit vermedi.

Yıllardır yer aldığımız Ortadoğu coğrafyası üzerinde oynadıkları oyunları, tezgahladıkları senaryoları devam ettirmek isteyenler, aynı metodu uygulamak için her türlü melanete başvurmada sakınca görmüyorlar ve terör örgütleri ile işbirliği yapmaları bu gerçeği teyit ediyor. 2018 ayının ilk günlerinden itibaren Ortadoğu’nun daha sıcak gelişmelere sahne olacağı, gelişmelerden anlaşılıyor ve bu bakımdan, ülkemizde birlik ve beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğunu söyleyerek bu çok önemli konuda topluma örnek olması gereken zevattan azami duyarlılık içinde olmalarını istemek, en doğal hakkımızdır sanırım.

Büyüklerimden edindiğim bilgiye göre, halkımız Kıbrıs Barış Harekatları esnasında birlik ve beraberliğin en güzel örneğini vermiştir ve şimdi de sınırlarımızda ülkemizin bekası için tehdit teşkil edecek bir ulaşıma izin vermemek amacı ile başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nda aynı duyguların paylaşıldığına tanık oluyorum. Kamuoyumuz harekatta yer alan kahraman askerlerimiz için dua ederken, ülke yönetiminde söz sahibi olanların, birlik ve beraberliğe herkesten daha çok önem vermeleri gerektiğine de vurgu yapıyorlar. Bu beklentiye dikkat çekiyor ve Afrin operasyonunda şehit düşen tüm kahramanlarımıza yüce Rabbimden rahmet diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.