Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ VE SİİRT VAKFI

Bugün kalkınmalarını sağladıkları için gıpta ile baktığımız birçok ülke bulunmaktadır.. Bunları ele alıp tek tek incelediğimizde neredeyse tamamında ortak bir nokta görürüz.. Bu ülkelerde devletler, savunma, eğitim ve ulaşım gibi temel hizmetlerin dışındaki hizmetleri özel sektöre veya gönüllülük esasına dayalı olarak çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarına bırakmış.

Özellikle hassas ve toplumun büyük bir bölümünün yararlanması gereken alanlardan devletin çekilmesinden dolayı ortaya çıkan boşluğu kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşları dolduruyor.

Ülkemizde de son yıllarda bu konuda önemli adımlar atıldı.. Sivil toplum kuruluşlarının önü açıldı, faaliyet alanları genişletildi.. Ancak buna rağmen, bu alanda henüz arzu edilen düzeyde değiliz ve daha çok yol almamız gerektiği açık ama acı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Olaya Siirt özelinde baktığımızda birçok alanda olduğu gibi bu alanda da ülke genelinin gerisindeyiz.. İster il içinde ister il dışında olsun, gerçek anlamda faaliyet gösteren çok az sivil toplum örgütümüz bulunmaktadır.. Nicelik ve nitelik açısından da çok gerilerdeyiz.

Ülke genelinde Siirt ve Siirtlilerle ilgili olarak kurulan 100 civarındaki sivil toplum kuruluşlarından gerçek anlamda görev yapan kuruluşlardan biri de Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfıdır.

Yaklaşık 30 yıllık bir geçmişi olan bu vakfımız, son yıllarda sessiz, mütevazı ama emin adımlarla çok güzel işlere imza atıyor.

Ülke genelinde 20’ye yakın il ve ilçede şubesi ile Afrika’da ve Uganda Cumhuriyetinde temsilciliği bulunan bu vakfımızın çalışmalarını ve ileriye yönelik yapmayı planladığı faaliyetleri ele almaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER