REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİYASET ISINACAK MI?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİYASET ISINACAK MI?
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
4 views
23 Nisan 2018 - 13:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülke olarak yakın bir tarihte bu yazıyı okuduğunuz tarih itibariyle iki aylık bir süre kaldı ve 24 Haziran tarihi itibariyle ülke olarak önemli ve demokrasi tarihimizde kilometre taşı niteliğinde olacak bir erken seçim yaşayacağız.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin önerisinin ardından konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen açıklanmasıyla birlikte siyaset meydanında hava ısınmaya başladı. Bu ısınma henüz ilimize yansımamış durumda. Sağda, solda dost meclislerinde gönlünde siyaset aslanı yatanlar havayı koklamaya, kamuoyunun nabzını tutmaya başladılar. Kimi seçim takviminin kısa olmasından ürkerek bu kararını uygulamayı bir başka bahara bırakacak, kimi de gönlündeki aslanı ortaya atarak çalışmaya başlayacak.

Seçim takvimi çok kısa olduğu için her şey tabiri caizse  zamanların hızlandırılmış eğitimi gibi çok kısa bir sürede tamamlanacak ve bu nedenle çok fazla süre geçmeden adayların adlarını öğrenmeye başlayacağız. En azından ilk sinyallerini parti çevrelerinden almış olacağız diye düşünüyorum. Hatta, ayın 26’sı itibariyle başta kamu görevlileri  dahil yasal olarak istifaları söz konusu olanların istifaları söz konusu olacak.

Daha önceki seçimlerde olduğu gibi, bu seçimde adaylığını resmi olarak açıklamadığı sürece kimsenin adaylığını tahminlere dayalı olarak ortaya atmayı çok uygun görmem. Doğru olanı, adayın kendisinin adaylığını açıklamasıdır. Tahminlere dayalı adaylık haberlerinin çoğu da gerçek çıkmayabiliyor. Geçmiş seçimlerde süre uzun olduğu için bu tür tahminlere dayalı haberlerin yapılabilme imkanı doğuyordu ancak, bu kez bu imkan çokta fazla doğmayacak gibi görünüyor.

Bu nedenle başlığı siyaset ısınacak mı diye attım. Gerçekten süre o kadar az ki, siyasi hava daha tam ısınmadan, bir de bakacağız ki seçim günü gelmiş çatmış. Bu kısa sürenin bir ayının da mübarek Ramazan ayı olduğunu unutmayalım. İstesekte, istemesekte Ramazan ayında istenilen ölçüde çalışma yapılamayacak.

Şimdiden  bu seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerken, bütün aday adaylarına başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.