REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİYASET KONUŞULUYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİYASET KONUŞULUYOR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
10 views
21 Nisan 2018 - 13:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018’de yapılacağının aydınlığa kavuşmasından sonra, siyaset ısındı ve siyasi partilerin sözcüleri,  konuşmalarında değişik değerlendirmeler yapıyorlar. MHP liderinin grup toplantısında söz konusu seçimler için 26 Ağustos 2018’i dillendirmesinden bir gün sonra Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çok daha erken bir tarihi açıklamasına yönelik görüş belirten seçmen vatandaşlar; “Erken seçim deniliyordu ama açıklanan tarih, erkenin de erkeni oldu…” diyorlar ve bir araya geldikleri yerlerde çok yönlü değerlendirmelerini sürdürüyorlar. Bu değerlendirmelerden biri de henüz Siirt’te teşkilatlanmamış olan İyi Parti’nin bu seçimlere girip-giremeyeceği hususudur. Kimileri merak edilen bu hususa yönelik; “Yasalar ne diyecekse o olacak..” derlerken, kimileri de; “Yasal olarak girmesinde bir engel olsa bile, bu siyasi partinin bir şekilde bulunacak formül sayesinde seçim yarışına gireceği muhakkak gibi görünüyor..” demektedirler.

Bir taraftan yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadele edilirken bir diğer taraftan halkımız birçok önemli beklentisinin çözüme kavuşturulmasını bekliyorken, en yetkili ağızlar tarafından 3 Kasım 2019 yılında yapılacağı belirtilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin, yerel seçimlerin önüne alınarak çok kısa bir zaman zarfında gerçekleşmesine karar verilmesinin, siyasi hesaplar içinde olan siyasilerin yanı sıra halkımızın da en önemli gündem maddesini teşkil ettiği gözden kaçmamaktadır.

Konuşulacak çok şeyler varken artık sadece siyaset konuşuluyor. Siyasi partilerden herhangi birinin açıklanan seçim tarihinin çok erken olması nedeniyle ön seçime gidemeyeceklerinden söz eden birçok seçmen; “Yine parti liderleri ile etraflarındaki birkaç kişinin saptayacakları aday listeleri önümüze konarak, bu listelerden birini tercih edin diyecekler!…” diye tepki gösteriyor ve ne var ki bu tepkiler bir işe yaramayacak…

TBMM’nin kurulduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın haftanın ilk günü 98. Yılını kutlayacakken, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ifadesine gölge düşürülmüş olmasından üzüntü duyuyorum. Milletin vekilliğine talip olanların adaylığına  ne yazık ki bir avuç insan karar verecektir. Demokrasinin bu ayıbından ne zaman kurtulacağımız bilinmiyor diyerek aziz halkımızın bayramlarını şimdiden kutluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.