REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“SİYASETTE 24 SAAT, ÇOK UZUN BİR SÜRE”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“SİYASETTE 24 SAAT, ÇOK UZUN BİR SÜRE”
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
413 views
17 Nisan 2018 - 14:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çok ince hesapları sinesinde bulunduran siyasete yönelik olarak dile getirilen söylemlerden biri 9. Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel’in; “Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir..” sözleriyle ifade ettiği söylemdir. 24 saat içinde siyasette her zaman için önemli değişiklikler meydana geleceğini ima eden bu söylemi, bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında seçimlerin 26 Ağustos 2018’e alınması çağrısı vesilesiyle hatırladım. Sayın Bahçeli özetle; “Bu işi uzatmaya gerek yok..” diyerekten talebini dile getirdi. Zaman-zaman seçimlerin erkene alınabileceğinden söz edildiğinde AKP’nin sözcüleri; “Seçimler zamanı geldiğinde yapılacak..” diye açıklamalarda bulunuyorlardı ama buna rağmen yine de bir erken seçimin gündeme gelebileceğinden söz edildiği sanırım unutulmuş değildir.

Bahçeli’nin seçimlerin erkene alınması talebini partisinin grup toplantısında dile getirmesi üzerine gözler şimdi AKP adına neler söyleneceğine çevrilmiş bulunmaktadır. Medya haberlerine göre Cumhurbaşkanımız ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Bahçeli ile görüşmesi söz konusudur. Her ne kadar AKP sözcüleri seçimlerin zamanında yapılacağını dile getiriyor idilerse de uygun gördükleri taktirde Bahçeli’nin bu talebini tasvip edeceklerdir.

Siyaset kulislerinde MHP Genel Başkanının bu talebi için şöyle bir yorum yapanlar var: “AKP ile birlikte hareket eden MHP’nin lideri; ya baskın seçim konusunda AKP ile görüş birliğine vardığı için bu talebi partisinin grup toplantısında dile getirerek seçimlerin zamanında yapılacağını açıklayan AKP’li yetkililerin önünü açtı, ya da kendi siyasi muhasebesi doğrultusunda bu işi uzatmanın doğru olmayacağına kanaat getirerek kilit parti olmanın avantajını kullanmayı hedefledi…”

Günümüzdeki siyasetçilerin geçmişte söyledikleri ile bugün söylediklerine bakıldığında, siyasette her zaman için hiç beklenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabileceğine hükmedilecektir. Aslında, siyasetçilerin söylemlerinde sık-sık çelişkiler içine düşmeleri tasvip edilecek bir durum değildir ama, vatandaşlarımız unutkan oldukları için olsa gerek, siyasetçilerimiz çelişkiler içine düşmekte bir sakınca görmüyorlar.

Deneyimli bir siyasetçi olan merhum Demirel’in “Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir” sözü, ülkemiz siyasetinin içinde bulunduğu durumu da gözler önüne sermesi açısından çok önemli bir tespittir. Bakalım, MHP liderinin bu talebi nasıl değerlendirilecek?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.