Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

SİYASETTE KISIR ÇEKİŞMELER

Ülkemiz sıkıntılı bir süreçten geçiyor ve bu süreci selametle atlatmak için her şeyden önce birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik içinde olan toplumlar, dış odakların her türlü senaryosunu boşa çıkarmada zorlanmazlar. Bu nedenle başka ülkelerin kalkınmasını, büyüyerek güçlenip söz sahibi olmasını istemeyen dış odaklar, engellemek istedikleri ülkelerin birlik ve beraberliğini yok etme noktasını önemseyerek insanlık dışı terör örgütlerine vücut buldurup amaçlarına ulaşmaya gayret ederler. Bazı terör örgütlerinin uzun zaman ayakta durabiliyor olmaları ise, onlara vücut bulduranların destek vermeye devam etmeleridir. İşte bu gerçek nedeniyle ülkeler birlik ve beraberlik noktasında azami duyarlılık göstermeyi kaçınılmaz bir görev olarak telakki ederler.

Ülkemiz halkı, geçmiş yıllarda haksızlığa uğradığımız önemli konularda kenetlenme noktasına büyük önem verirlerdi ve Kıbrıs Barış Harekâtları esnasında yurdun her yerinde bu bağlamdaki güzelliği en mükemmel şekilde icra etmişlerdi. Şüphesiz, birlik ve beraberliği güçlü kılmada topluma örnek olması gerekenlerin daha da duyarlı olmaları gerekir ve elbette ki örnek olması gerekenler, ülke yönetiminde söz sahibi olanlardır. Şunu üzülerek belirtmek gerekir ki, son yıllarda siyasilerimiz bu önemli noktaya gereken önemi vermiyorlar ve sadece birbirlerini karalayarak toplumumuzu sıkıntı içine sokmaktadırlar. Siyasi partilerimizin görüşleri değişik olsa da, gerek gördükleri konularda birbirlerini eleştirdiklerinde mütevazı davranıp, aynı gemide olanları sıkıntıya sokmaktan kaçınmalıdırlar ve bu düşünceler içinde siyaset alanındaki kısır çekişmelerin tavan yaptığı bir süreçten geçtiğimiz gerçeğini dikkate alarak siyasilerimizin dikkatini çekmeyi, ülkenin bir vatandaşı olarak görev addediyorum.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz ve bu nedenle ülke yönetiminde söz sahibi olanların kısır çekişmeleri bir kenara itmeleri, sağduyu sahibi tüm yurttaşlarımızın halisane temennileridir. Yüce dinimiz; “birlik ve beraberlikte rahmet vardır” diye dikkatlerimizi çekiyor. Bu arada; “birlikten kuvvet doğar” sözümüz de yabana atılacak bir söz değildir. Unutulmasın ki, birlik ve beraberlik konusunu önemsemeyen toplumlar, hiçbir önemli sorunlarını çözemezler!.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER