REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SİYASETTE SÜREN KISIR ÇEKİŞMELER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SİYASETTE SÜREN KISIR ÇEKİŞMELER
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
1 views
07 Ekim 2019 - 13:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurtuluş Savaşımızın emsalsiz bir zaferle noktalanmasından sonra bizlere emanet edilen ve her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış olan cennet vatanımızı, maalesef işaret edilen muasır medeniyet düzeyine taşıyamadık. Büyük sıkıntıya düşen Japonya ve Almanya’nın durumlarına düşmediğimiz halde onların bugünkü ekonomik gücüne ulaşamayışımız nedeni, akan yıllar içindeki elverişsiz icraatlardır. Halkımızın oyları sayesinde ülke yönetiminde söz sahibi olanlar, millet ve memleket menfaatlerini her şeyin üstünde tutacaklarına, tatlı koltuklarını muhafaza etme ve iktidar olmayı önemsiyorlar. Ta yıllar öncesinden siyasi alanda yaşanan kısır çekişmeler son yıllarda daha da tırmanmış ve ülke yönetiminde söz sahibi olanlar, söylemleriyle birbirlerini  adeta karalama yarışı içine girmişlerdir. Ülkemizin önemli sorunları ile halkımızın refah ve huzur alanındaki beklentilerine arzulanan çözümler getirilememesi, sözünü ettiğim kısır çekişmelerin sonucudur. Halkımızın satın alma gücünü büyük ölçüde yitirmesi, ülke yönetiminde söz sahibi olanların umurunda değildir. Çünkü onlar pahalılığı, enflasyonu; ihmal ettikleri velinimetleri gibi hissetmiyorlar.

Milli gelir dağılımındaki adaletsizliğin en önemli halkası olan ücret dengesizliği, özellikle dar gelirli ve evlatları işsiz olanları sıkıntıya sokarken, adil bir paylaşım uygulamayı hayata geçirmeyi düşünen olmamaktadır. Dün yine TV ekranlarıyla diğer medyamızda yer alan haberlerde yeni zamların yürürlüğe girdiği gözlemlendi ve ardı arkası kesilmeyen zam haberlerine duyulan derin üzüntünün, yerini nefret ve öfkeye bıraktığı gözden kaçmamaktadır.

Demokrasinin vazgeçilmezleri olarak bilinen siyasi partilerin, artık kısır çekişmeleri bir kenara iterek sorun ve beklentilere çözüm üretmeleri bekleniyor. Şüphesiz, insanca yaşam koşullarına kavuşmak her bireyin en doğal hakkıdır ve hiç kimse söz konusu koşulları sadece kendileri için uygulama hakkına sahip değildir. Ülkemizin sorun ve beklentilerine, siyasi alandaki kısır çekişmeler devam ettikçe çözüm üretilemeyecek ve insanca yaşam hakkının sadece kendilerine ait olduğu zihniyetini taşıyanların haksız tasarrufları değişmedikçe refahsızlık boyutları daha da tırmanacak ve altından kalkılamayacak olumsuzluklar zuhur edecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.