Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Hamas Lideri İsmail Heniyye İle Görüştü

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazze diplomasisi tüm hızıyla devam ediyor. Gün içinde NATO, Ukrayna, Maldivler ve Uganda liderleriyle telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, son olarak Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefonda görüştü. Görüşmede, Gazze’deki son durum ve yaşanan süreç ele alındı. Erdoğan, İsrail-Filistin meselesinde kalıcı çözümün 1967 sınırlarında, başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmadan sağlanamayacağını vurguladı.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Gazze’deki son durum ve yaşanan süreç ele alınırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kalıcı barış için uluslararası alanda mücadele vermeye devam edeceğini de ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Gazze’deki son durum ve yaşanan süreç ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Türkiye’nin insani yardımların Gazze’ye ulaşması ve yaralıların gerekli hallerde Türkiye’de tedavi edilebilmeleri için gayret sarf ettiğini ve bölgede bir an önce ateşkesin sağlanması için çabaladığını belirtti.

İsrail-Filistin meselesinde kalıcı çözümün 1967 sınırlarında, başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmadan sağlanamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kalıcı barış için uluslararası alanda mücadele vermeye devam edeceğini de ifade etti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içinde, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Maldivler Cumhurbaşkanı Muizzu ve Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni ile Gazze’deki son durumu görüştü.