REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SORUN, SADECE VİZELERİN ASKIYA ALINMASI DEĞİL Kİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SORUN, SADECE VİZELERİN ASKIYA ALINMASI DEĞİL Kİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
19 Ekim 2017 - 14:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD Dışişleri Başkanlığı Müsteşar Yardımcısı Jonatkan Cohen başkanlığında ülkemize gelen heyet ile Dışişleri Bakanlığımıza mensup heyet arasında vize krizini çözüme kavuşturmak için yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği ve olumsuzluğun aşılması için müzakerelerin sürdürülmesine karar verildiği belirtiliyor.

Vatandaşlarımıza yönelik olarak vizeleri askıya alan ABD olmuş ve ülkemiz yetkilileri de eşzamanda ABD’li vatandaşların vize işlemlerini askıya alarak sert şekilde tepki göstermişlerdi. ABD, uzun yıllardan beri ülkemiz yönetimlerince “Dost ve müttefik” olarak görülmüş ve halkımıza da bu görüş içinde empoze edilmiştir. Oysa halkımızın çok büyük bir kesimi, ABD’nin gerçek bir müttefik olmadığı görüşündedir ve bu görüşü taşıyor olmalarının da çok haklı nedenleri vardır. Fırsat buldukça daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ABD’nin müttefiklikle bağdaşmayan tutum ve tavırları sayılamayacak kadar çoktur ve bunlardan en önemlisi Kıbrıs Barış Harekatları esnasında “Silahımı kullanma!” demesidir. Bölgemizde yaşanan önemli gelişmeler sürecinde kendisi ile beraber hareket ettiğimiz bu ülke,  ülkemiz ilgililerince ısrarla dile getirilmesine rağmen, Suriye’de ülkemiz için tehdit oluşturabilecek terör gruplarına silah yardımında bulundurmayı sürdürmüş ve 15 Temmuz 2016’daki alçak ve hain darbenin başı olan şarlatanı ülkemize iade etmeyerek Pensilvanya’da barındırmaktadır.

Ülkemizin bekasına son vermeye kalkışan birini barındıran, ülkemiz için tehdit oluşturmak isteyenlere silah vermekte sakınca görmeyen bir ülkeyle olan sorunumuz, görüldüğü gibi vizelerin karşılıklı olarak askıya alınmış olmasından ibaret değildir. Hatta vize krizi; ülkemizin bekasına son vermek isteyen teröriste sahip çıkılması ve terör olarak nitelendirilen gruplara silah yardımı yapmanın yanında önemsiz hükmünde kalır.

Dış ülkeler arasındaki müttefiklik, karşılıklı çıkarlar üzerinde inşa edilir ve bu gerçek dikkate alındığında günümüze dek ABD ile sakıncası görülmeyen dostluk ve müttefiklikten sürekli olarak onların kazançlı çıktığını söylemek gerekir. Onların “Gelin DEAŞ’a karşı birlikte mücadele verelim…-Gelin Esad yönetimine son verelim” ve benzer talepleri için yanlarında yer aldığımız halde, onlardan ülkemiz bekasına son veren bir şarlatanı bizlere iade etmemede, terör olarak nitelendirilen gruplara silah yardımı yapmada bir sakınca görmüyorlar. Ülkemizin en yetkili ağızlarınca ifade edildiği gibi; “Böyle müttefiklik olmaz!..” diyerek gereğinin yerine getirilmesinde kararlılığın şart olduğunu vurguluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.