Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

SORUNLARI TÜRBAN İLE ÖRTMEK!

AKP’nin iktidar olmasından bu yana sonra Türkiye’nin tek gündemi var, türban! Türbanla yatıyoruz, türbanla kalkıyoruz. İşsizliği, yoksulluğu, fakirliği, pahalılığı unuttuk. Varsa, yoksa türban…

Emeklilerin feryatlarını duyan yok, işsizleri arayan soran yok. Soygunları, vurgunları, talanları irdeleyen yok. Türkiye bölündü, bölünecek, umurunda olan yok. Varsa türban, yoksa türban!

Aslında, türban konusunun gündemde tutulması, iktidarın, muhalefet partilerine tuzağıdır. Muhalefeti ve milleti türbanla oyalarken, “Atı alan Üsküdar’ı geçti” misâli, yapacağını yapıyor. Bu suretle işsizliğin, yoksulluğun, yolsuzlukların üzerlerini türbanla örterken, beri yandan MÜSLÜMAN AYAĞINA YATARAK “DİNİN SAHİBİ BENİM” mesajını vermek istiyor.

Ah, Aziz Nesin Ah! ATAİST olmasaydın seni ne kadar rahmetle anacaktık! Çünkü bu milleti en iyi teşhis eden kişilerden biri de sendin. Evet, bizim milletimiz gerçekten Aziz Nesin’in teşhis ettiği milletin ta kendisidir. Bakın, bizi bir türbanla, gerçek gündemi ne güzel saptırıyorlar.

Millet aç, millet işsiz, millet yoksul. Ülkede tarımcılık, hayvancılık ölmüş, sanayi can çekişiyor. Esnaflar, siftah etmeden iş yerlerini kapatıyorlar. Borçları yüzünden icralık olan, vergi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların haddi, hesabı yok. İktidarla, muhalefet bir türban tutturmuşlar, başka bir şey konuşmuyorlar. İktidar, muhalefeti tuzağına düşürmekten memnun. Bir taraftan türban sorununu kaşımaya devam ederken, bir taraftan da ellerini ovuşturmakta.

ANEKDOT

Siirt’te, her ortamda TÜRBANLI olan ve saçının telini bile göstermekten sakınan bir kadından bahsettiler.

İstanbul’a giden bir hemşerimizin canı çekmiş, plaja gitmiş. Bir de ne görsün, Siirt’te TÜRBANINI çıkarmayan kadın mayo ile denize girmiyor mu.

Biraz da muzip olan Siirtli, aynı zamanda tanıdığı olan TÜRBANLI/MAYOLU bayanın yanına giderek:

-Oooo, sen de burada mıydın! deyince, kadın büyük bir mahcubiyet içinde:

-A, Necat Abi, senin burada olacağını nerden bilebilirdim deyince muzip hemşerimiz gülümseyerek cevap vermiş:

-Ben burada olmazsam, seni görmesem bile, Allah her yerde seni de, beni de görüyor…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER